Естонія починає військово-морське патрулювання після пошкодження підводного електрокабелю
Джерело: міністр оборони Естонії Ханно Певкур
Естонія почала військово-морське патрулювання для захисту підводного кабелю, яким постачається електроенергія з Фінляндії, після пошкодження іншого електрокабелю 25 грудня.
“Ми вирішили направити наш флот ближче до Estlink 1, щоб захистити та убезпечити наше енергетичнге з’єднання з Фінляндією”, – написав міністр.
25 грудня, на Різдво, було пошкоджено підводний електрокабель Estlink 2.
Вже наступного дня Фінляндія повідомила про затримання російського танкера з тіньового флоту, який може бути причетним до пошкодження електрокабелю.
Затримане судно Eagle S курсує під прапором Островів Кука. Воно направлялось з Росії до Єгипту.
“На цей час ми вважаємо, що це судно тіньового флоту, а вантажем був неетильований бензин, завантажений у російському порту”, – повідомив гендиректор фінської митниці Самі Ракшит.
За версією правоохоронців, кабель міг пошкодити якір танкера.
Глава МЗС Естонії Маргус Тсахкна зазначив, що пошкодження критично важливої підводної інфраструктури стали “настільки регулярними”, що “важко повірити, що це нещасні випадки або просто невдалі морські маневри”.
Він додав, що волочіння якоря морським дном навряд чи можна вважати випадковістю.
- Китайське судно Yi Peng 3, яке підозрюють у пошкодженні телекомунікаційних кабелів у Балтійському морі, отримувало вказівки від російської розвідки.
- На території Європи зафіксовано черговий випадок пошкодження інтернет-кабелю. Цього разу пошкоджень зазнав кабель між Фінляндією та Швецією.
- У підводному кабелі C-Lion1 виявили пошкодження, саме він пролягає між Гельсінкі (Фінляндія) та Ростоком (Німеччина). Про несправність повідомили зранку 18 листопада, згідно з даними компанії Cinia, що відповідає за обслуговування оптоволоконних мереж.
- Між Литвою та Швецією на дні Балтійського моря виявили черговий пошкоджений підводний кабель зв’язку, про що повідомив головний технічний директор литовської телекомунікаційної компанії Telia Андрюс Шемешкявічюс.
27 липня президент Володимир Зеленський підписав закон про реформу Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.
27 липня прем’єр-міністерка Юлія Свириденко розповіла, що у перший тиждень роботи оновленого складу Кабміну розглянули кілька важливих напрямків роботи, зокрема в економічній та оборонній галузі.
Одна з найвідоміших зірок нічного неба – червоний надгігант Бетельгейзе – ймовірно, має зоряного супутника. Це відкриття може пояснити давню загадку дивної зміни яскравості зірки, яка десятиліттями інтригувала науковців.