В окупованому Криму українку засудили до 15 років ув’язнення за «держзраду»
Джерело: Кримська правозахисна група
В окупованому Севастополі засудили українку Оксану Сенеджук до 15 років позбавлення волі та штрафу 200 тисяч рублів, визнавши її винною у “державній зраді”.
58-річна Оксана Сенеджук, філологиня за освітою, раніше працювала в Севастопольській міській державній адміністрації і мала відзнаки за свою роботу до 2014 року.
Жінка активно підтримувала Євромайдан.
У 2022 році, через відкриту проукраїнську позицію та критику російської агресії, її почали переслідувати.
Оксану Сенеджук неодноразово викликали на допити, а 14 серпня 2024 року ФСБ Росії провела обшук у її домі в Севастополі, після чого її затримали.
15 серпня Оксану Сенеджук взяли під варту. Окупаційна “прокуратура” стверджує, що вона нібито допомагала українській розвідці, передаючи інформацію про дислокацію кораблів Чорноморського флоту Росії.
За словами російських окупантів, у березні 2023 року вона здійснювала спостереження, фотографувала об’єкти і передавала ці дані українським спецслужбам, діючи “за вказівкою українського агента”, який мав контакт з нею ще з часів її роботи в адміністрації Севастополя до 2014 року.
26 грудня “суд” визнав Оксану Сенеджук винною у скоєнні “державної зради”.
- Заступник постійного представника президента України в Криму Денис Чистіков повідомив, що з 2022 року росіяни призвали до армії понад 50 тисяч жителів окупованого Криму, зокрема 5,5 тисячі восени цього року.
- За повідомленням Центру національного спротиву (ЦНС), російські окупанти перетворили дитячий табір “Артек” на пропагандистський “волонтерський” центр, де змушують дітей допомагати російській армії.
- Термінової медичної допомоги потребують понад 60 кримських політв’язнів. Про це повідомив перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, колишній політв’язень Наріман Джелял.
Поліція затримала чоловіка, який на залізничному вокзалі викрав мобільний телефон у військовослужбовця та здав його в ломбард.
30-31 грудня 2024 року над Землею зійде так званий “чорний місяць”.
Сандей Аделаджа, пастор, який став відомим в Україні, повертається в Африку, щоб продовжити боротьбу за духовність та справедливість для африканських дітей.
В підземному переході метро на станції “Rathaus Steglitz” у Берліні до середини січня проходить художня виставка “Підземний сад”, яку створили українські діти, що малювали в укритті під землею в Харкові.
Уряд Греції погодився передати Україні 24 ракети Sea Sparrow.