В ЄС підготували вже 24 тисячі українських військовослужбовців
Джерело: DW
У центрах навчання українських військових у Німеччині та Польщі, створених у межах Місії військової допомоги Європейського Союзу України (EUMAM), вже підготували 24 тисячі армійців ЗСУ, – повідомила делегація підкомітету Європарламенту з безпеки та оборони після ознайомчої поїздки до центрів EUMAM.
Перший етап передбачає підготовку 30 тисяч українських військових, а наступний етап роботи місії залежатиме від потреб і запитів ЗСУ, – зазначив глава делегації, австрійський депутат Лукас Мандль.
Він наголосив, що кошти платників податків використовуються належно для захисту свободи та досягнення миру, для захисту цінностей та цивілізації, додавши, що саме для цього і призначений Європейський фонд миру.
Європарламентар закликав усі інститути та країни ЄС продовжувати спрямовувати необхідні кошти для підтримки навчальної місії, зокрема й сталого фінансування Європейського фонду миру.
Окрім цього, делегація закликала EUMAM працювати у партнерстві з Генштабом України, аби забезпечити підхід, “адекватний тривалості війни”.
Місія військової допомоги ЄС Україні розпочалася у листопаді 2022 року, вона розрахована на два роки індивідуального, колективного та спеціалізованого навчання військових ЗСУ на території країн Євросоюзу.
- Українські захисники продовжують проходити навчання у європейських країнах. Друга група артилеристів освоїла гаубицю AS90 у Великій Британії.
- Вже в серпні цього року коаліція з 11 країн почне навчати українських пілотів на винищувачах F-16 у тренувальному центрі в Данії. Також навчальний центр буде створено в Румунії.
- До навчального загальновійськового курсу у Координаційному тренувальному центрі в Толедо, Королівстві Іспанія, для підготовки українських воїнів додатково включено декілька елементів бойової підготовки.
В п’ятницю, 16 травня, ворожі війська двічі атакували Костянтинівку на Донеччині з БпЛА. Загинули двоє людей, ще троє — поранені.
З початку повномасштабного вторгнення Україна заплатила авансом близько $770 млн іноземним посередникам за зброю та боєприпаси, які так і не поставили. Більшість проблемних угод підписували без ретельних перевірок.
Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації у ЗСУ безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва “Веспа-15”.
Служба безпеки затримала російського агента, що наводив російські удари по позиціях підрозділу ЗСУ на Курщині, в якому проходив службу.
У турецькому Стамбулі стартували перемовини між делегаціями України та Росії. Це перші перемовини з 2022 року.