В ЄС підготували вже 24 тисячі українських військовослужбовців
Джерело: DW
У центрах навчання українських військових у Німеччині та Польщі, створених у межах Місії військової допомоги Європейського Союзу України (EUMAM), вже підготували 24 тисячі армійців ЗСУ, – повідомила делегація підкомітету Європарламенту з безпеки та оборони після ознайомчої поїздки до центрів EUMAM.
Перший етап передбачає підготовку 30 тисяч українських військових, а наступний етап роботи місії залежатиме від потреб і запитів ЗСУ, – зазначив глава делегації, австрійський депутат Лукас Мандль.
Він наголосив, що кошти платників податків використовуються належно для захисту свободи та досягнення миру, для захисту цінностей та цивілізації, додавши, що саме для цього і призначений Європейський фонд миру.
Європарламентар закликав усі інститути та країни ЄС продовжувати спрямовувати необхідні кошти для підтримки навчальної місії, зокрема й сталого фінансування Європейського фонду миру.
Окрім цього, делегація закликала EUMAM працювати у партнерстві з Генштабом України, аби забезпечити підхід, “адекватний тривалості війни”.
Місія військової допомоги ЄС Україні розпочалася у листопаді 2022 року, вона розрахована на два роки індивідуального, колективного та спеціалізованого навчання військових ЗСУ на території країн Євросоюзу.
- Українські захисники продовжують проходити навчання у європейських країнах. Друга група артилеристів освоїла гаубицю AS90 у Великій Британії.
- Вже в серпні цього року коаліція з 11 країн почне навчати українських пілотів на винищувачах F-16 у тренувальному центрі в Данії. Також навчальний центр буде створено в Румунії.
- До навчального загальновійськового курсу у Координаційному тренувальному центрі в Толедо, Королівстві Іспанія, для підготовки українських воїнів додатково включено декілька елементів бойової підготовки.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.