Український танцівник Полунін з татуюванням Путіна поскаржився на заборону концертів в РФ
Джерело: Сергій Полунін/Telegram
У Москві скасували виступ українського артиста балету Сергія Полуніна, котрий підтримував війну та згодом заявив про намір залишити Росію.
Танцівник повідомив, що Конгресно-виставкове бюро, підконтрольне мерії Москви, заборонило його виступ спільно з дружиною, фігуристкою Оленою Ільїних. За словами Полуніна, йому заявили, що “державні кошти не повинні витрачатися на тих, хто не пов’язує своє майбутнє з Росією”.
Артист поскаржився, що з 2018 року активно підтримував РФ: зробив татуювання з Володимиром Путіним, рекламував його на Заході, безплатно танцював перед ФСБ, брав участь у заходах на підтримку анексії Криму та повномасштабного вторгнення в Україну, а також особисто пожертвував на війну “понад 15 мільйонів рублів”. Однак, за його словами, ці зусилля не оцінили, а тепер йому ще й “хочуть насолити” перед від’їздом.
У наступному дописі Полунін уточнив, що проблеми почалися ще до його рішення емігрувати. Танцівник заявив, що “Единая Россия” “просто забрала” дати його виступів у “Крокус Сіті Холлі” в грудні 2023 року, шоу виключили з програми “Пушкінської картки”, йому відмовили у гранті на концерт в купованому Маріуполі, а “участь у святкуванні Херсона скасували в останній момент”.
Полунін стверджує, що за час перебування в Росії тричі залишався без грошей, з “тисячею рублів на рахунку”, змушений був економити на їжі, а також йому не вистачало на підгузки для власних дітей.
Рішення виїхати було правильним, це підтверджується ставленням. Дуже швидко гарне забувається, і це прикро… Хотів піти з добром, але, мабуть, демони не дадуть, — резюмував артист.
Танцівник народився у Херсоні, згодом закінчив Київське хореографічне училище. З 2007 до 2012 року він був провідним солістом британського Королівського балету. У 2017 році Полунін отримав сербське громадянство, а 2018-му — російське. У 2018 році виступив в окупованому Криму, після чого потрапив до української бази “Миротворець”.
Він зробив татуювання з Путіним на грудях і розповів, що на його тілі є ще два портрети президента РФ, оскільки “Бог любить трійцю”. Водночас на руці артист набив герб України.
Тиждень тому Полуніна звільнили з посади керівника Севастопольського театру опери та балету.
Полунін був довіреною особою Путіна на виборах президента РФ 2024 року. Також він допомагає армії РФ: на його офіційному сайті відкрито збір пожертв.
Країни Європи неодноразово скасовували виступи Полуніна через підтримку війни.
- Ми зможемо “деокупувати” свій мозок, тільки поважаючи самих себе, своє історичне минуле та наше героїчне сьогодення – історик Ігор Кошіль.
- Представники українського руху спротиву окупації “Жовта стрічка” продовжують знищувати пропагандистську макулатуру на тимчасово окупованих територіях.
- Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що нещодавно з тимчасово окупованої території Херсонщини вдалося виїхати цивільному подружжю. Вони розповіли про жорстоке відношення росіян, зокрема жінку окупанти двічі побили лише за українську мову.
Внаслідок потрійного ракетного удару по околиці Чернігова 3 січня загинув Олексій Гальонка — доцент кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної освіти імені Ушинського.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 16:00 3 січня. Від початку доби відбулося 92 бойових зіткнення.
Журналісти проєкту “Наші гроші” виявили у системі “Прозорро”, що підряд на 4,36 млрд грн припав на будівництво захисту Дніпровської ГЕС. Замовлення отримало ТОВ “БК “Адамант”, що раніше входило в корпорацію “Укрбуд”.
Президент Володимир Зеленський розповів, що обраний 47-м президентом США Дональд Трамп очікує на його візит одразу після інавгурації.
2 січня президент Володимир Зеленський надав посмертно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» сержанту Геннадію Керничному. Оборонець загинув на Харківщині 23 вересня 2024 року.