Якою очікується погода у січні: кліматична характеристика Укргідрометцентру
Джерело: Укргідрометцентр
Синоптики опублікували коротку кліматичну характеристику січня 2025 року.
В Укргідрометцентрі наголосили, що кліматична характеристика – це не прогноз, а лише аналіз оснований багаторічними спостереженнями за режимом погоди.
Відтак за оцінками фахівців, у першому місяці 2025 року середня місячна температура повітря коливатиметься від 0 до -3 градусів.
Трохи вищою середня місячна температура очікується на Закарпатті, а також у Криму, Одеській та Херсонській областях – 0…+2 градуси.
Ці показники, наголосили в Укргідрометцентрі, на 1,5,-2 градуси вище за норму.
Щодо опадів, то середня місячна кількість очікується на рівні 32-79 мм, що у межах норми.
Абсолютний мінімум температури повітря становив від -23 до -37 градусів на Харківщині, Дніпропетровщині, Сумщині, Київщині. У Карпатах місцями -38…-39 градусів. На Черкащині та Луганщині стовпчики термометрі опускались до -40…+41,9 градуса, а на півдні Криму до -13…-22 градусів.
Натомість абсолютний максимум температури повітря зафіксовано на рівні +10…+18 градусів, у Криму повітря прогрівалось до +21 градуса, а на Чернігівщині, Сумщині та на високогір’ї Карпат до +8…+9 градусів.
- Синоптики опублікували коротку кліматичну характеристику грудня.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.
27 липня прем’єр-міністерка Юлія Свириденко розповіла, що у перший тиждень роботи оновленого складу Кабміну розглянули кілька важливих напрямків роботи, зокрема в економічній та оборонній галузі.
Одна з найвідоміших зірок нічного неба – червоний надгігант Бетельгейзе – ймовірно, має зоряного супутника. Це відкриття може пояснити давню загадку дивної зміни яскравості зірки, яка десятиліттями інтригувала науковців.
В багатьох регіонах України аграрії та місцеві мешканці фіксують спалахи перелітної сарани (Locusta migratoria). Комах стало настільки багато, що люди почали масово знищувати все, що на неї схоже.