Північнокорейські війська втратили 4 тисячі солдатів у війні проти України
Джерело: Володимир Зеленський
Втрати військових КНДР, які воюють на боці Росії, становлять 4 тис. осіб пораненими і вбитими. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський на 25-му засіданні Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”.
“Путін не просто зберігає свої інвестиції в агресію. Він подвоює їх. Він навіть почав наймати солдатів із Північної Кореї, щоб продовжувати цю війну. Північна Корея вивчає сучасні методи ведення війни. Вони не цінують своїх людей. На сьогодні вони втратили 4000 осіб”, – сказав Зеленський.
Він нагадав, що українські військові вже 5 місяців тримають буферну зону на Курщині. Для відповіді на українську операцію РФ довелось перемістити 60 тисяч солдатів із території України.
“Багато погроз Росії виявилися блефом, особливо після того, як українські сили висунулися в Курську область. Я впевнений, ще більше погроз виявляться блефом, якщо ми продовжимо працювати разом”, — сказав президент.
- Бійці Сил спеціальних операцій ЗС України знищили групу військовослужбовців Північної Кореї, серед яких, ймовірно, був офіцер.
- ССО опублікувало новий переклад з особистого щоденника солдата Північної Кореї, який воював на боці РФ у війні проти України.
- За повідомленням розвідки Південної Кореї, перший солдат КНДР, якого ЗСУ взяли у полон на Курщині, помер унаслідок ускладнення ран.
У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.
Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.
Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.