Експрезидентка Грузії відвідає інавгурацію Трампа, а чинного главу не запросили

Джерело: News Georgia

Колишню президенту Грузії Саломе Зурабішвілі запросили на інавгурацію президента США Дональда Трампа, яка відбудеться 20 січня. Натомість чинний глава Грузії Михайло Кавелашвілі, інавгурація якого відбулася наприкінці грудня, не отримав запрошення.

Зурабішвілі підтвердила свою участь у заході та повідомила про заплановані зустрічі.

“Я їду туди. У мене будуть зустрічі на високому рівні”, – сказала вона.

Вона уточнила, що запрошення надійшло від конгресмена-республіканця Джо Вілсона ще 27 грудня 2024 року, за два дні до вступу Кавелашвілі на посаду. Нового президента Грузії не визнають опозиція та низка міжнародних партнерів.

Своєю чергою, у партії “Грузинська мрія” заявили, що запрошення є приватним і не означає визнання Зурабішвілі офіційним представником країни. Представники партії також припустили, що запрошення могло бути організоване через лобістів у США.

Зурабішвілі відкинула ці припущення, заявивши, що отримання подібних запрошень не вимагає фінансових витрат.

“Ви знаєте, що є різні варіанти запрошення на інавгурацію, за які, до речі, ніхто не платить грошей. А якби так було, напевно, у багатьох ресурсів більше, ніж у мене”, – зазначила вона.

Вона також наголосила, що, попри втрату офіційного статусу, продовжує активно підтримувати контакти із міжнародними партнерами.

“Масштабні” санкції, котрі європейські лідери погрожують запровадити проти Росії, якщо Володимир Путін не погодиться на припинення вогню в Україні, постають перед серйозними політичними перешкодами та потребуватимуть підтримки США для досягнення успіху, попередили посадовці та дипломати.

Служба безпеки Швеції (SAPO) затримала підозрюваного у шпигунстві дипломата, котрий раніше працював у кількох посольствах за кордоном.

Новообраний Папа Римський Лев XIV розглядає можливість першого візиту до України.

Станом на вечір 13 травня польські учасники акції, котрі перешкоджали руху вантажних транспортних засобів, завершили блокування пункту пропуску “Дорогуськ”

Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.