У Міноборони розповіли, що містить «Пакунок пораненого»: 30 позицій

Джерело: Міністерство оборони

У 2025 році військовослужбовці почнуть отримувати “Пакунок пораненого”. До набору увійдуть адаптивний одяг, засоби гігієни та спеціальний посуд, загалом 30 позицій.

Набір розроблений з урахуванням різних ситуацій, в яких можуть опинитися поранені військовослужбовці. Він міститиме засоби гігієни, які є особливо важливі в перші дні перебування в медичних закладах, спеціальний посуд, який полегшить прийом їжі та пиття, а також адаптивний одяг. “Пакунок пораненого” для захисниць буде відрізнятись від чоловічого з урахуванням їхніх потреб.

“Ми працюємо над спрощенням надання медичної допомоги військовим. Новий одяг не потрібно знімати — достатньо відстебнути спеціальні застібки для швидкого доступу до місця поранення. Це значно пришвидшує медичні маніпуляції та допомагає зберегти дорогоцінний час, який може врятувати життя. Турбота про наших захисників — наш обов’язок і пріоритет”, — зазначив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.

Тестування адаптивного одягу було проведено в жовтні минулого року на Запорізькому напрямку.

Для запуску проєкту Кабінет Міністрів України має ухвалити відповідну постанову щодо її фінансування.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.