У Міноборони розповіли, що містить «Пакунок пораненого»: 30 позицій

Джерело: Міністерство оборони

У 2025 році військовослужбовці почнуть отримувати “Пакунок пораненого”. До набору увійдуть адаптивний одяг, засоби гігієни та спеціальний посуд, загалом 30 позицій.

Набір розроблений з урахуванням різних ситуацій, в яких можуть опинитися поранені військовослужбовці. Він міститиме засоби гігієни, які є особливо важливі в перші дні перебування в медичних закладах, спеціальний посуд, який полегшить прийом їжі та пиття, а також адаптивний одяг. “Пакунок пораненого” для захисниць буде відрізнятись від чоловічого з урахуванням їхніх потреб.

“Ми працюємо над спрощенням надання медичної допомоги військовим. Новий одяг не потрібно знімати — достатньо відстебнути спеціальні застібки для швидкого доступу до місця поранення. Це значно пришвидшує медичні маніпуляції та допомагає зберегти дорогоцінний час, який може врятувати життя. Турбота про наших захисників — наш обов’язок і пріоритет”, — зазначив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.

Тестування адаптивного одягу було проведено в жовтні минулого року на Запорізькому напрямку.

Для запуску проєкту Кабінет Міністрів України має ухвалити відповідну постанову щодо її фінансування.

27 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна і США домовилися не враховувати вже надану допомогу у майбутній угоді про співпрацю щодо рідкісноземельних металів.

До кінця квітня 2025 року Чехія у межах своєї ініціативи спорядить Україні ще 400 тисяч великокаліберних боєприпасів, повідомила міністерка оборони Яна Чернохова.

ChatGPT суттєво змінив спосіб, у який ми працюємо і живемо. За останніми даними, щодня понад 100 мільйонів осіб використовують його для обробки понад мільярда запитів. Втім, цей чат-бот вже встиг заробити репутацію “чорної діри для приватності” через побоювання щодо обробки введених користувачами даних.

Президент США Дональд Трамп затребував, аби адміністрації Панамського та Суецького каналів скасували збори за прохід військових кораблів та цивільних судів під прапором США.

27 квітня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Україна не повинна погоджуватися на пропозицію президента США Дональда Трампа поступитися територією в обмін на припинення вогню з Росією, оскільки це було б схоже на “капітуляцію”.