Нацполіція вручила понад 60 підозр причетним до незаконного переправлення осіб за кордон

Джерело: Нацполіція України

За добу правоохоронці провели понад 600 обшуків у 22 областях, у результаті яких вручили більш як 60 підозр організатором та учасникам незаконного перетину українського кордону військовозобов’язаними особами.

Обшуки проводили слідчі Нацполіції, оперативники Департаменту стратегічних розслідувань спільно з Держприкордонслужбою, працівниками прокуратур та Офісу Генерального прокурора із залучення співробітників ТЦК та СП.

Серед виявлених оборудок — переправлення поза межами пунктів пропуску, підробка документів про стан здоровʼя, фіктивні внесення в інформаційну систему “Шлях” та інші.

Серед фігурантів – керівник медзакладів різного рівня, посадовці ТЦК, МСЕК та ВЛК, а також цивільні особи.

Підозрювані пропонували чоловікам призовного віку різноманітні схеми для виїзду за кордон. До прикладу, завдяки довідці ВЛК про непридатність з виключенням з військового обліку або фейкові документи, які дають право виїхати з України.

Найпопулярнішою була пропозиція перетнути кордон за межами пунктів пропуску – через ліс, гори чи річку, або в багажнику автівок чи у жіночому одязі.

“Клієнтів” шукали через своїх знайомих або у закритих телеграм-каналах. За “послугу” потрібно було заплатити від 5 000 до 22 000 доларів. Отримані кошти фігуранти легалізували купівлею автомобілів чи виведенням їх в офшори.

У межах обшуків поліціянти вилучили списки переправлених осіб за 2024 рік, фальшиві документи й печатки різних державних органів, зброю, чорну бухгалтерію, готівку у різній валюті.

“Слідчі оголосили 60 підозр за незаконне переправлення осіб через державний кордон України. Серед підозрюваних — як рядові виконавці, так і організатори, у тому числі керівники держустанов різного рівня”.

Дії фігурантів кваліфіковані за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України – незаконне переправлення осіб через державний кордон України. За скоєне їм загрожує до девʼяти років позбавлення волі з конфіскацією майна й позбавленням права обіймати певні посади.

Перший етап спецоперації завершено, досудове розслідування триває. Поліцейські встановлюють інших причетних до організації схем незаконного перетину державного кордону України під час війни.

  • 10 січня правоохоронці оголосили 45 підозр організаторам та учасникам схем незаконного переправлення людей через кордон.

Сьогодні, 11 січня, у застосунку “Дія” відновили доступ до актових записів про народження, шлюб, розлучення й зміну імені.

Бійці тактичної групи № 84 Сил спеціальних операцій ЗСУ та воїни-десантники взяли в полон на Курщині військових з Північної Кореї.

Петиція, в якій закликають винести на розгляд РНБО пропозиції стосовно запровадження санкцій проти ексзаступника голови адміністрації Віктора Януковича Андрія Портнова, набрала необхідні 25 тисяч підписів.

Записки зі щоденника північнокорейського військового вказують на те, що солдатів КНДР використовують як живі приманки для українських безпілотників.

Мешканка Австралії випадково офіційно вийшла заміж, бо думала, що весільна церемонія, яку організував її партнер – фейкова.