Липень 2023 року визнали найспекотнішим місяцем на планеті за всю історію спостережень
Джерело: CNN
Цей місяць є найспекотнішим на планеті за всю історію спостережень – приблизно за 120 000 років.
Вчені з двох кліматичних органів повідомили ще до кінця липня, що цей місяць стане найспекотнішим на планеті.
Липнева спека вже була настільки екстремальною, що “практично напевно” цей місяць поб’є рекорди “зі значним відривом”, – йдеться в опублікованому в четвер, 27 липня, звіті Служби зміни клімату Copernicus та Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО).
Дані, які використовуються для відстеження цих записів, сягають 1940 року, але багато вчених кажуть, що майже напевно, що ці температури є найтеплішими на планеті за останні 120 000 років, враховуючи те, що ми знаємо з кліматичних даних за тисячоліття.
“Це найспекотніші температури в історії людства”, – сказала Саманта Берджесс, заступник директора Copernicus.
Людські втрати від спеки – дуже великі, оскільки температура піднялася вище 50 градусів за Цельсієм у деяких частинах планети.
У Середземному морі понад 40 осіб загинули через лісові пожежі, які вирують у регіоні, викликані високою температурою. В Азії тривалі хвилі сильної спеки забирають життя та загрожують продовольчій безпеці.
За словами Берджесс, зміна клімату, спричинена діяльністю людини, є головною рушійною силою цієї надзвичайної спеки.
“Глобальна температура повітря прямо пропорційна концентрації парникових газів в атмосфері”.
Згідно з Copernicus, минулий місяць також був найспекотнішим червнем за всю історію спостережень – із “суттєвим відривом”.
Потім у липні світ пережив найспекотніший день за всю історію спостережень. Згідно з даними Copernicus, 6 липня середня глобальна температура піднялася до 17,08 градусів за Цельсієм, побивши попередній температурний рекорд у 16,8 градуса за Цельсієм, встановлений у серпні 2016 року.
З 3 липня кожен день був спекотнішим за рекорд 2016 року.
Тепло в океані також досягає рекордного рівня. У середині травня температура поверхні океану досягла “безпрецедентного рівня” для цієї пори року.
Петтері Таалас, очільник ВМО, сказав, що екстремальна погода в липні розкриває “сувору реальність зміни клімату”.
“Необхідність скоротити викиди парникових газів актуальна як ніколи. Кліматичні дії – це не розкіш, а необхідність”, – пояснив він.
- На італійському острові Сицилія вирують лісові пожежі, які поширюються через сильні вітри та посушливі умови.
- У Європі та на півночі Африці палають лісові пожежі. В Греції, Алжирі, Італії, Хорватії та Туреччині протягом кількох днів спалахували пожежі, що призвело до евакуації тисяч людей.
- Європу очікує ще один рік посух і лісових пожеж – Reuters.
- Важлива система океанських течій може зруйнуватись і це негативно «вплине на кожну людину на планеті».
Міністр національної оборони Канади Білл Блер заявив, що довгоочікувані системи протиракетної оборони США, які допоміг закупити канадський уряд, вже доставили в Україну.
Завтра, 23 листопада, Україна долучиться до щорічної акції “Запали Свічку пам’яті”, присвяченої вшануванню жертв Голодомору 1932–1933 років та масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.
Британський банк HSBC припинив обробку всіх платежів з Росії та Білорусі для клієнтів персонального банківського обслуговування, повідомили в компанії у п’ятницю, 22 листопада.
Жінка, яка звинуватила Конора Макгрегора в її зґвалтуванні, сказала, що “справедливість відбулася” і вона виграла цивільний позов проти ірландського бійця змішаних єдиноборств.
Українські військові підтвердили використання ракет британського виробництва Storm Shadow по території Росії й високопоставлені військові джерела назвали удар “дуже успішним”.