Китай модернізує залізницю в Туреччині за $60 млрд для перевезення товарів в обхід Росії

Джерело: The Moscow Times

Значення Росії як транзитного коридору для товарообігу між Китаєм і Європою може зменшитися після модернізації турецької залізничної мережі. Туреччина вже отримала вигоду від ізоляції Росії в секторі авіаперевезень, нині ж Китай та європейські країни прагнуть збільшити наземні постачання через її територію.

Китай зацікавлений у модернізації залізничної мережі Туреччини, яку європейські вантажовідправники можуть розглядати як спосіб обійти Росію в умовах триваючої війни проти України. Інвестиції можуть сягнути $60 млрд, повідомив South China Morning Post (SCMP) президент агентства Invest in Turkiye Бурак Дагліоглу.

Китай сподівається використовувати турецьку залізничну мережу для збільшення обсягів перевезень до Європи та з неї, зазначає старший науковий співробітник сінгапурського дослідницького центру ISEAS-Yusof Ishak Institute Джаянт Менон. За його словами, хоча європейські постачальники й досі можуть відправляти вантажні потяги через Росію, вони намагаються уникати таких маршрутів. Тож шлях через Туреччину розглядається як швидший і надійніший варіант у межах системи China-Europe Railway Express.

Однак Туреччина, попри використання її території спільно з Азербайджаном і Грузією, залишатиметься “слабкою ланкою” без необхідного розвитку, зазначає Менон: “Одна поломка на маршруті – і вся мережа припиняє роботу”.

Раніше Киргизстан та Узбекистан домовилися з Китаєм про будівництво залізниці до Європи в обхід Росії. Роботи планують розпочати вже у жовтні.

15 травня у Києві 33-річна жінка в неадекватному стані розкидала квіти та пошкодила фотокартки загиблих захисників України, встановлені на Алеї Героїв.

Згідно з колективним позовом, поданим до федерального суду, Комітет політичної дії (PAC) Ілона Маска не виконав обіцянку виплатити зареєстрованим виборцям у “хитких” штатах обіцяні кошти за підписання протрампівської петиції або за залучення інших підписантів під час виборів у США минулого року.

Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.

Представники українського закладу “Milk Bar” заявили, що в Будапешті, Угорщина, відкривається кав’ярня, яка використовує їхню торгову марку і повністю копіює візуальний стиль.

15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.