Зеленський доручив не зменшувати склад фахівців, які потрібні Повітряним силам

Джерело: Володимир Зеленський/Facebook

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

Зеленський мав окрему розмову з командувачем Повітряних Сил через обурення та обговорення теми переведень.

Я доручив не зменшувати склад фахівців, які потрібні Повітряним силам для виконання бойових завдань – нашій авіації, ППО та мобільним вогневим групам, — зазначив Зеленський.

Також президент зауважив, що заслухав доповідь прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. Після чого сторони обговорювали “кадрові питання”.

Раніше сержант Віталій Горжевський, котрий служить у 114 бригаді Повітряних сил ЗСУ, опублікував звернення, у якому повідомив про масові випадки переведення фахівців авіатехніків та обслуговуючого персоналу до піхоти.

Військові повідомили про телеграму щодо переведення майже всіх техніків у піхоту – це означає, що військова частина залишиться без технічного персоналу, котрий обслуговує літаки.

За їх словами, раніше у піхоту вже перевели 250 фахівців, а зараз планують перевести ще 218.

Технічний склад фактично знищується, а без нас авіація не зможе функціонувати. Ми намагаємось зберегти бойову готовність, але без обслуговуючого персоналу це просто неможливо, – наголошують військові.

Фахівці зауважили, що вони обслуговують, підтримують та відновлюють авіатехніку, за час роботи освоїли нові типи літаків та озброєння, надані західними партнерами, а також забезпечують навчання та відновлення льотного вишколу для випускників Харківського національного університету Повітряних Сил.

Згодом у Генеральному штабі ЗСУ спростували інформацію про переведення спеціалістів інженерно-авіаційної служби Повітряних сил, які обслуговують літаки, у піхотні підрозділи. Кажуть, що навпаки нарощують штатну кількість технічного та льотного персоналу.

Разом з тим, окремі категорії особового складу Повітряних Сил, як і інших видів і родів Збройних Сил України, після попередньої підготовки в навчальних центрах, посилюють Сухопутні, Десантно-штурмові війська тощо, – зазначили у повідомленні.

Також, враховуючи резонанс у медіа стосовно переведення фахівців інженерно-авіаційної служби в підрозділи інших родів та видів ЗСУ, у Повітряних Силах офіційно повідомили — такі переведення здійснюватись не будуть. Це стосується й інших дефіцитних у Повітряних Силах спеціальностей.

Також не мовиться про переведення людей, котрі навчались за кордоном на західну техніку зенітних ракетних військ, підготовлених воїнів з розрахунків мобільних вогневих груп, інших вузькоспеціалізованих фахівців, знайти заміну яким обʼєктивно важко.

Разом з тим, у ПС визнали, що ситуація на фронті вимагає непростих рішень від вищого військового керівництва, зокрема це стосується і переведення в підрозділи інших родів та видів ЗСУ військовослужбовців Повітряних Сил.

І додали, що Повітряні Сили уже не перший рік посилюють бойових побратимів на передовій, передусім це стосується підрозділів, які готуються на базі Зведеної стрілецької бригади Повітряних Сил, і воюють на найгарячіших напрямках фронту.

Відповідно до прийнятих рішень, Повітряні Сили поетапно переводять в сухопутні підрозділи визначену кількість особового складу для посилення бригад на лінії фронту. Втім, це не буде стосуватись саме дефіцитних спеціальностей й фахівців, які задіяні для виконання завдань бойовою авіацією, — додали у повідомленні.

  • Генеральний штаб ЗСУ заперечив інформацію британського видання The Guardian про нібито переведення військових ППО на фронт як стрільців.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.