Чехія більше не потребує російської нафти
Джерело: Reuters
Чехія після модернізації трубопроводу може повністю відмовитись російської нафти.
Прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала повідомив про звершення модернізації трубопроводу TAL. Тепер нафтопровід може постачати до країни більше нафти і Чехія може відмовитись від постачань з Росії.
Чехія працювала над тим, щоб позбутись залежності від російських нафти і газу від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 року.
Раніше Чеська Республіка відмовилась від російського газу. Зараз, коли трубопровід TAL може забезпечити потреби країни у нафті, Чехія може більше не сподіватись на трубопровід “Дружба”, який забезпечував половину постачань нафти.
“Це вирішальний момент для Чеської Республіки, тому що Росія більше не може шантажувати нас”, – сказав Фіала.
Трансальпійський трубопровід (TAL), який пролягає з Італії через Німеччину перед подачею нафти у з’єднувач, модернізували так, аби збільшити його пропускну здатність удвічі. Відтак тепер лише з одного трубопроводу Чехія отримувати необхідні 8 млн метричних тонн нафти.
Попереду ще випробування та сертифікація трубопроводу, але Фіала запевнив, що вони вже можуть сподіватись на TAL у випадку будь-яких перебоїв постачання нафтопроводом “Дружба”, який постачав нафту Чехії 60 років.
Очікується, що збільшення постачання нафти модернізованим TAL розпочнеться у другому кварталі.
- 6 січня міністерство оборони Чехії повідомило, що уряд країни офіційно виконав свою обіцянку витрачати 2% ВВП на оборону, відповідно до мінімальних вимог НАТО.
Дослідження останніх десятиліть вказують на тісний зв’язок між забрудненням повітря та пошкодженнями мозку. Відомо, що забруднення твердими частками, озоном та токсичними газами сприяє захворюванням дихальної системи й серця.
Президент Польщі Анджей Дуда закликав країни НАТО запросити Україну до членства в Північноатлантичному альянсі.
В Києві 53-річний чоловік порізав обличчя 17-річного хлопця перукарською бритвою, бо той гучно слухав музику в автобусі.
15 січня в Україну вдалося повернути з російського полону 25 військових та цивільних, зокрема захисників Маріуполя й “Азовсталі”, Харківщини, Донеччини, Запоріжжя та Херсонщини.
Президент США Джо Байден оприлюднив прощальний лист до громадян, в якому згадав штурм Капітолія 6 січня 2021 року, організований прихильниками Дональда Трампа. У листі ці події Байден назвав “найгіршим нападом на демократію з часів Громадянської війни”.