У Грузії напали на експрем’єра, який нині лідер опозиції
Джерело: “Новости-Грузия”
Колишнього прем’єр-міністра Грузії та нинішнього лідера опозиційної партії “За Грузію” Георгія Гахарію побили вночі у вестибюлі готелю “Шератон” у Батумі. Внаслідок нападу у нього діагностували струс мозку та перелом носа.
Обставини, що передували інциденту, залишаються невідомими, як і точна кількість нападників. Свідки стверджують, що серед учасників нападу бачили депутата “Сили народу” Дмитрія Самхарадзе, партія якого є союзником провладної сили, а також члена Верховної ради Аджарії Георгія Манвелідзе.
Поліція прибула на місце через 40 хвилин після виклику, пізніше за бригаду швидкої допомоги. За фактом побиття розпочато кримінальне провадження, але причетність депутатів правоохоронці поки що не коментують.
Гахарію доставили до лікарні близько 02:30 ночі. Після обстеження, попри діагноз, він відмовився від шпиталізації.
Цього ж вечора журналіст Звіад Корідзе заявив про напад на себе у тому ж місці. Він розповів, що сидів у вестибюлі готелю з дружиною, коли до нього підійшли Дмитрій Самхарадзе та жінка, яка його супроводжувала. Вони ображали його та опозиційну партію “Єдиний національний рух”, а згодом до них приєдналися інші. Корідзе звернувся до охорони по допомогу, але в цей момент його вдарили.
Розслідування обох інцидентів триває.
- Після інавгурації 29 грудня новообраний президент Грузії Міхаїл Кавелашвілі підписав кілька законів, які опозиція називала “репресивними”. Ці законодавчі акти були ухвалені парламентом у прискореному режимі 13 грудня, однак попередній президент Саломе Зурабішвілі наклала на них вето, відмовившись визнавати легітимність парламенту.
- Опозиційна президентка Грузії Саломе Зурабішвілі добровільно покинула президентський палац Орбеліані, вийшовши до учасників акції протесту, які зібралися під його стінами.
- 14 грудня у Грузії відбулись вибори президента. Голосування, вперше в історії Грузії, відбулось без волевиявлення народу, а членами виборчої колегії.
Міністерство енергетики України назвало слова народного депутата Ярослава Железняка брехнею. До цього Железняк звинуватив Міненерго в тому, що “Енергоатом” планує будувати енергоблоки Хмельницької АЕС коштами українців, тобто шляхом підвищення тарифів населенню.
У 2024 році громадяни України перетнули кордон 30,11 мільйона разів. При цьому 2% осіб, які виїхали за кордон, не повернулися назад — це близько півмільйона громадян.
Дев’ятирічний блогер Матвій Брус разом із родиною та іншими волонтерами зумів зібрати кошти для придбання понад 900 дронів для українських військових. Хлопчик з Черкащини набув популярності, коли закликав купувати продукти перед Великоднем у відео “Скоро вже буде Пасха”.
Колишня військова й учасниця агентурної мережі російської воєнної розвідки, яка шпигувала у Миколаєві, отримала вирок.
Працівники Державного бюро розслідувань за сприяння Служби безпеки України повідомили про підозру начальнику штабу одного з військових підрозділів на Миколаївщині, який незаконно нарахував доплати військовим, що не брали участь у бойових діях.