Китайські хакери під час кібератак на Мінфін США зламали понад 400 комп’ютерів
Джерело: Bloomberg
Китайські хакери, що зламали міністерство фінансів США, отримали доступ до понад 400 комп’ютерів, зокрема до пристроїв співробітників, які працюють із санкціями, міжнародними справами та розвідкою.
Зловмисники отримали логіни, паролі та доступ до більше ніж 3 000 файлів, включаючи політичні документи, матеріали про санкції та іноземні інвестиції. Вони, ймовірно, викрали матеріали, але не отримали доступу до секретних систем міністерства або електронної пошти.
Хакери отримали доступ до 419 комп’ютерів з кінця вересня до середини листопада 2024 року, найбільше їх цікавили Управління з контролю за іноземними активами, Управління міжнародних справ та Управління розвідки й аналізу.
Зловмисники діяли в неробочий час, щоб їх не виявили. Хакерів ідентифікували як китайську групу Silk Typhoon. МЗС Китаю заперечує свою причетність до атаки.
Співробітники контррозвідки все ще проводять “всебічну оцінку шкоди”.
- Хакери, яких пов’язують із китайським урядом, зламали службу Міністерства фінансів США, що відповідає за впровадження економічних санкцій проти іноземних держав і осіб.
- У 2024 році північнокорейські хакери викрали криптовалюти на суму близько 659 мільйонів доларів США через серію атак.
Нацагентство на запит Головного слідчого управління Національної поліції України розшукало значні активи у кримінальному провадженні щодо корупційної схеми в лісовій галузі.
Засновник маркетплейсу Amazon Джефф Безос, голова Tesla та SpaceX Ілон Маск та засновник Meta Марк Цукерберг будуть гостями на інавгурації обраного президента США Дональда Трампа.
Громадянин Німеччини Штефан Дюрр, котрий понад 20 років займається виробництвом молока в Росії, отримав російський державний орден Дружби “за заслуги в галузі сільського господарства”.
Компанія OpenAI планує випустити ранню версію нової функції ChatGPT, яка дозволить користувачам планувати прості завдання “на потім”.
Британський уряд збільшить військову підтримку України у 2025 році, інвестуючи рекордні $5,5 мільярда у виробництво, озброєння та підготовку. Лондон обіцяє спорядити Україні 15 нових мобільних систем протиповітряної оборони Gravehawk, що розробляються спільним фінансуванням із Данією.