Справу львівського блогера Стахіва скерували до суду
Джерело: пресслужба Львівської обласної прокуратури
Прокурори скерували до суду обвинувальний акт стосовно 40-річного мешканця Львова. Йому інкримінують поширення інформації про розташування Збройних Сил України та шахрайство.
Прокурори не назвали імені підозрюваного, однак з деталей справи відомо, що мова про Остапа Стахіва.
Слідством встановлено, що у січні 2024 року обвинувачений, позиціонуючи себе як активіст, під час прямого ефіру розповсюдив інформацію про розташування особового складу одного з відділів ТЦК на Рівненщині, вказавши дані, які могли сприяти ідентифікації військових на місцевості. Відеозапис цього етеру він оприлюднив на своїх сторінках у Facebook та Telegram.
У соцмережах він стверджував, що російську агресію нібито спричинили “треті країни”, які “спровокували” Москву до повномасштабного вторгнення в Україну.
Також його звинувачують у шахрайстві. Він організував “курси-інтенсиви” із журналістики та правозахисту, обіцяючи учасникам посвідчення журналіста від недіючого медіа. Вартість курсів становила 7 000 грн. Проте газета не була зареєстрована, а отримані посвідчення не мали юридичної сили.
Під час обшуків у житлі Стахіва правоохоронці знайшли мобільні телефони та інші докази “злочинної діяльності”. Йому повідомили про підозри: ч. 2 ст. 114-2 (несанкціоноване поширення інформації про розміщення ЗСУ, вчинене в умовах воєнного стану); ч. 1 і ч. 2 ст. 190 (шахрайство).
- СБУ повідомила про підозру клірику київського монастиря УПЦ МП, який виправдовував повномасштабне вторгнення Росії.
Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.
На Закарпатті взяли під варту двох жителів Закарпаття, які намагалися організувати незаконне переправлення в Румунію військовозобов’язаної особи. Чоловіки є служителями московського патріархату. У разі доведення вини їм загрожує до 9 років ув’язнення.
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що втрати росіян в Україні з початку 2025 року вже сягнули понад 177 тисяч солдатів.
Президент України Володимир Зеленський і глава Франції Еммануель Макрон не спілкуються через посольства – вони напряму дзвонять один одному через захищені лінії, WhatsApp або Signal.
Глава зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Кая Каллас заявила, що не вірить у реальну зацікавленість Росії в досягненні миру в Україні.