Бійці «Азова» взяли в полон ескімоса на Торецькому напрямку

Джерело: “Азов”

Бійці 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” узяли в полон російського окупанта, який виявився вихідцем із національної меншини Росії – народу ескімосів.

На допиті полонений, якого ЗСУ взяли під час бойових дій на Торецькому напрямку, розповів, що спочатку в нього була посада оператора-навідника БМП, але в жовтні його перевели в піхотинці.

Як зазначив чоловік, його скерували в Нью-Йорк Донецької області, де вони мали обхідними шляхами дійти до позицій, але інші російські солдати його кинули й він загубився. Наступного разу він їхав у БМП, коли по машині почали працювати міномети. Двері заклинило, через що він не міг вибратися, а ті, кому вдалося вилізти з машини раніше, знову його залишили.

За словами чоловіка, коли він дізнався, що в полон його взяли бійці “Азову”, подумав, що зараз його будуть катувати, але йому надали першу допомогу.

“Жахи розповідали (у Росії – ред.), що (в Україні – ред.) катують, ріжуть, рубають. А тут я був здивований – ставляться по-людськи”, – прокоментував він.

Полонений – ескімос, народився в Магаданській області. Під час допиту він розповів, що ескімоси походять із Гренландії. За словами полоненого, у РФ зареєстровано приблизно 1,4 тис. ескімосів.

Водночас окупант зазначив, що в росіян є неприязнь до корінних народів.

“Звертаюся до (комітету Ради Федерації – ред.) зі справ корінних нечисленних народів Півночі, Далекого Сходу й Сибіру: якщо є можливість, обміняйте мене. І більше не відпускати на такі бойові дії в сучасному світі”, – заявив полонений.

16 січня міністр закордонних справ Андрій Сибіга провів переговори у Києві зі своїм нідерландським колегою Каспаром Вельдкампом, котрий повідомив про виділення 27 млн допомоги: кошти скерують на енергетику та оборону.

ДБР завершило досудове розслідування щодо правоохоронця з Чернівецької області, котрий допомагав військовозобов’язаним нелегально перетинати кордон з Румунією.

16 січня глава Росії Володимир Путін підписав указ про проведення військових зборів для громадян, котрі перебувають у запасі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 16 січня. Загалом від початку цієї доби відбулося 131 бойове зіткнення. Найбільша кількість боїв відбулася на Покровському та Курському напрямках.

Громадянин Німеччини Штефан Дюрр, котрий понад 20 років займається виробництвом молока в Росії, отримав російський державний орден Дружби “за заслуги в галузі сільського господарства”.