У 2024 році експорт російської нафти морем впав на 9,1% – Reuters

Джерело: Reuters

Торік експорт російських нафтопродуктів морем впав на 9,1% до 113,7 млн метричних тонн, зокрема й через атаки українських БпЛА на нафтові об’єкти РФ.

За даними агенства, головними причинами зменшення експорт стали атаки безпілотників, заборона на експорт, зниження цін та вищі витрати на виробництво.

Україна атакувала кілька російських НПЗ та паливних об’єктів, зокрема Волгоградський НПЗ, Омський НПЗ, Слов’янський НПЗ, Новошахтинський НПЗ та Чорноморський НПЗ.

Окрім цього, російські НПЗ зіштовхнулись з фінансовим тиском через падіння цін на нафту, зростання витрат на сировину та заборону РФ на експорт бензину.

Як наслідок – обсяг перероблення нафти у Росії впав до 267 млн метричних тонн у 2024 році. Це – найнижчий рівень з 2012 року.

Загальний експорт нафтопродуктів через балтійські порти Приморськ, Висоцьк, Санкт-Петербург та Усть-Луга впав на 9% у 2024 році, порівняно з 2023 роком, до 61,96 млн тонн.

Експорт пального через російські порти Чорного та Азовського морів впав до 42,75 млн тонн, що на 10% менше порівняно з 2023 роком.

Експортні відвантаження нафтопродуктів через порт в Туапсе впав на третину до 9,1 млн тонн через перебої після атак БпЛА, тимчасове припинення та зменшення перероблення на НПЗ.

При цьому на 4% – до 19 млн тонн – зріст експорт російського палива з порту Новоросійськ.

Експортні поставки нафтопродуктів із російських арктичних портів Мурманська та Архангельська впали на 14% до 1,01 млн тонн, а експортні завантаження палива в далекосхідних портах впали на 3% з 2023 року до 7,97 млн ​​тонн.

Морський експорт нафтопродуктів з Росії зріс на 10,8% у грудні до 10,37 млн ​​тонн, зокрема 4,17 млн ​​тонн через порти Чорного та Азовського морів Росії, 5,49 млн тонн через порти Балтійського моря та 637 100 тонн через порти Далекого Сходу Росії.

На Донеччині загинула 24-річна білоруська доброволиця Марія Зайцева. Дівчина брала участь у боях під Бахмутом у складі 2-го інтернаціонального легіону.

У Києві вперше з початку повномасштабного вторгнення відкрили нове посольство. Албанія тепер матиме своє представництво в Україні.

У застосунку “Дія” до 08:00 20 січня тимчасово не працюватимуть деякі послуги через технічні роботи на серверах Мін’юсту.

Інвестиційний договір щодо передачі ділянки Національного ботанічного саду імені Гришка в Києві під забудову буде розірвано.

Інавгурацію обраного президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа, яка відбудеться в понеділок, 20 січня, перенесуть у приміщення через низькі температури, що очікуються в Вашингтоні.