Великі плани. Що очікувати від інавгурації Дональда Трампа
Джерело: Букви
У Вашингтоні готуються до повернення Дональда Трампа на посаду президента США. У понеділок, 20 січня, його приведуть до присяги як 47-го президента.
Церемонія вперше за кілька десятиліть через сильні морози відбудеться не на відкритому повітрі, а всередині Капітолію.
На інавгурації очікується, що Трамп складе присягу, поклавши руку на дві Біблії, одна з яких належала Аврааму Лінкольну. У своїй інавгураційній промові він планує зосередитися на темах єдності та сили, а також акцентувати важливість справедливості.
Після інавгурації Трамп планує підписати до 100 виконавчих указів у перший день свого президентства. Серед пріоритетних заходів — масові депортації, посилення імміграційної політики, підвищення тарифів, скасування екологічних обмежень та вихід з Паризької кліматичної угоди. Крім того, очікується помилування учасників заворушень 6 січня 2021 року, пише The Times.
У міжнародній політиці Трамп має намір провести переговори щодо завершення війни РФ проти України, посилити економічний тиск на Китай та переглянути участь США в НАТО. Також повідомляється про його плани відвідати Китай протягом перших 100 днів президентства для зміцнення двосторонніх відносин.
Очікується велика кількість гостей. Серед запрошених — не лише американські політики, включаючи колишніх президентів Джо Байдена, Барака Обаму, Джорджа Буша та Білла Клінтона, а й закордонні лідери: наприклад, співголова німецької партії “Альтернатива для Німеччини” Тіно Хрупалла та прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні. Також на заході будуть присутні провідні представники технологічної еліти, включаючи Ілона Маска, Джеффа Безоса та Марка Цукерберга.
Парад, котрий супроводжує інавгурацію, обіцяє стати символічним: у ньому візьме участь сміттєвоз із символікою “Make America Great Again”, який Трамп використав у своїй кампанії.
Одразу після інавгурації Трамп планує розпочати роботу в Овальному кабінеті. На перший день заплановано підписання 100 указів, включаючи заходи щодо посилення міграційної політики, закриття кордону з Мексикою та змін в енергетичній та економічній сферах.
Церемонія інавгурації розпочнеться о 11:47 за східним часом (18:47 за київським часом) і транслюватиметься основними новинними каналами, зокрема ABC, CBS, CNN, C-SPAN, Fox News, MSNBC, NBC та PBS, а також на офіційному сайті Білого дому.
- Колишні американські лідери – 42-й президент Білл Клінтон, 43-й президент Джордж Буш-молодший і 44-й президент Барак Обама – не будуть присутні на інавгураційному обіді Дональда Трампа 20 січня. За словами джерел, Обама та Клінтон вже отримали запрошення на обід, проте не планують брати у ньому участь. Запрошення було надіслано і колишній першій леді та колишньому держсекретарю Гілларі Клінтон, але вона також відмовилася відвідувати захід. Представники Буша-молодшого заявили, що не знають про отримання запрошення.
- Трамп планує призначити начальника своєї охорони Шона Керрана на посаду глави Секретної служби.
- Дональд Трамп заявив про намір призначити мільярдера Стівена Файнберга на посаду заступника міністра оборони США. Трамп також назвав ім’я ймовірного заступника міністра оборони з питань політики.
Президент США Джо Байден, виступаючи з прощальною промовою, застеріг про загрозу формування олігархії, яка може підірвати демократію у країні.
Міністерство фінансів Сирії оголосило про заборону імпорту товарів із Росії, Ірану та Ізраїлю. Продукція з цих країн конфісковуватимуть.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець поділився деталями про обстріли Херсона, про які він дізнався під час спілкування з місцевими мешканцями. Він наголосив, що російські війська цілеспрямовано атакують цивільне населення.
Міністерство економіки України планує залучити 12,5 мільйонів економічно неактивних громадян до ринку праці, надаючи можливості для опанування нових професій, перекваліфікації та підвищення кваліфікації, повідомила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.
Фракція “Європейська Солідарність” закликала до негайного позбавлення депутатів від заборонених партій не тільки нагород, але й мандатів у Верховній Раді. У заяві партії наголосили, що обрані від забороненої ОПЗЖ депутати мають бути піддані суворій політичній відповідальності.