Білий дім завжди вважав, що Україна не зможе повернути втрачені території – TIME

Джерело: TIME

За словами працівника Ради нацбезпеки Байдена Гріна, влада США навмисно не обіцяла допомогти Україні повернути всю окуповану РФ територію. Київ не зміг б це зробити, навіть за умови потужної допомоги Заходу. Важливішим завданням було виживання України.

Коли Росія вдерлася в Україну майже три роки тому, президент США Джо Байден визначив три ключові цілі для американської відповіді. Перемога України серед них не згадувалася. Формулювання, яке використовували у Білому домі — підтримувати Україну “стільки, скільки потрібно”, — було навмисно розпливчастим. Але воно залишило відкритим питання: “Скільки потрібно для чого?”.

Розмиті цілі США Ерік Грін, колишній член Ради національної безпеки США, який відповідав за політику щодо Росії, пояснив, що територіальні питання навмисно не обговорювалися. США не обіцяли допомогти Україні повернути всі захоплені Росією території, особливо ті, що були окуповані в 2014 році, включаючи Крим. Байден вважав, що навіть із західною допомогою це може бути поза можливостями України. Основною метою було забезпечити виживання України як суверенної, демократичної держави, здатної інтегруватися із Заходом.

Крім того, Байден прагнув зберегти єдність союзників та уникнути прямого конфлікту між НАТО і Росією. Ці обмежені цілі були досягнуті, але, за словами Гріна, вони залишають відчуття незадоволення через величезні страждання українців і невизначеність щодо майбутнього.

З часом українське розчарування Байденом зростало, особливо після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США. Президент України Володимир Зеленський висловлював критику на адресу адміністрації Байдена, заявляючи, що санкції проти Росії запроваджувалися недостатньо швидко, а військова допомога надходила із запізненням.

Я прошу про санкції зараз, будь ласка, і про зброю зараз, — заявив Зеленський у нещодавньому зверненні.

Разом  з тим, США надали Україні $66 мільярдів військової допомоги з початку повномасштабної війни у лютому 2022 року. Загальний обсяг підтримки, враховуючи економічну та гуманітарну допомогу, досяг близько $183 мільярдів.

Під час вересневого візиту до Білого дому Зеленський представив Байдену детальний “план перемоги”, що включав запрошення до НАТО, масштабні постачання зброї та дозвіл на удари по території Росії. Байден, однак, залишився непохитним у питанні НАТО, хоча схвалив низку раніше відхилених рішень, включаючи використання американських ракет для ударів по Росії.

У січні 2025 року Байден у своїй останній зовнішньополітичній промові заявив, що США виконали свої цілі. Він зазначив, що Путін не зміг підкорити Україну, яка залишається незалежною державою з потенціалом для світлого майбутнього.

Однак, захист України не тотожний поразці Росії, і ця різниця залишається критичною.

Для українців успіх полягає у перемозі над Росією. Тоді як для Байдена його цілі обмежувалися стримуванням російської агресії, а не повним розгромом агресора.

  • Президент США Джо Байден оприлюднив прощальний лист до громадян, в якому згадав штурм Капітолія 6 січня 2021 року, організований прихильниками Дональда Трампа. У листі ці події Байден назвав “найгіршим нападом на демократію з часів Громадянської війни”.
  • Лідер США Джо Байден, за кілька днів до завершення свого президентського терміну, виступив з прощальною промовою з Овального кабінету Білого дому.
  • Обраний президент США Дональд Трамп повідомив, що має намір підписати значну кількість виконавчих указів одразу після вступу на посаду. Серед його першочергових дій – масові депортації нелегальних іммігрантів та візит до Лос-Анджелеса, який постраждав від масштабних лісових пожеж.

Виходець із Сирії Сакр Б. здійснив чергову атаку на урядову будівлю в Берліні. Цього разу він кинув гранітний камінь у фасад будівлі Бундестагу, де відбуваються засідання комітетів німецького парламенту. За словами представника адміністрації Бундестагу, інцидент завдав “значної шкоди”.

США спорядили Польщі перші 28 танків Аbrams у версії M1A2SEPv3, повідомив віцепрем’єр-міністр, міністр національної оборони Польщі Владислав Косяняк-Камиш.

Журналіст-розслідувач Христо Грозєв стверджує, що наказ про стеження та викрадення, а також можливе вбивство, був виданий особисто главою РФ Володимиром Путіним після публікації розслідування про отруєння Навального.

Головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський розповів про річні втрати Росії, безпрецедентні операції ЗСУ, сучасну тактику ведення війни та розробку українських систем ППО. Генерал наголосив, що Україна має активно використовувати власні переваги для досягнення перемоги у повномасштабній війні.

У Фінляндії керівництво партії “Союз лівих сил” зняло кандидатуру Ханну Тіайнена, незалежного кандидата на муніципальних і регіональних виборах, що відбудуться навесні. Причиною стало його висловлювання про війну Росії проти України.