Зеленський: Україна готова співпрацювати з Трампом для досягнення миру
Джерело: Володимир Зеленський/Facebook
20 січня президент Володимир Зеленський назвав інавгурацію новообраного глави США Дональда Трампа днем змін і сподівань на “розв’язання багатьох проблем, зокрема глобальних викликів”.
Він високо оцінив політику Трампа “мир через силу”, наголосивши, що вона дає можливість досягти “довгострокового і справедливого миру”.
Це століття формується прямо зараз, і ми всі повинні працювати разом, щоб забезпечити велике і успішне століття для демократій, а не для тих, хто хоче, щоб ми зазнали краху… Разом ми сильніші, і ми можемо реалізувати більшу безпеку, стабільність, і економічне зростання для світу та наших двох націй, – додав Зеленський.
Глава держави також висловив побажання успіху новому президенту США Дональду Трампу, зазначивши, що Україна готова співпрацювати з Америкою для досягнення миру та стабільності.
Українці готові працювати спільно з американцями, щоб досягти миру, справжнього миру. Це шанс, яким потрібно скористатись, — резюмував президент.
20 січня Дональд Трамп заявив, що опікуватиметься вирішенням збройних конфліктів у світі. Він пообіцяв зосередитися на припиненні всіх воєн, які є у світі, будуючи “найсильнішу армію, яку ми коли-небудь бачили”.
Як і в 2017 році, ми знову створимо найсильнішу армію, яку коли-небудь бачив світ. Наш успіх полягатиме не тільки в битвах, які ми виграємо, а й у війнах, яким нам вдасться покласти край. Також буде важливим не дати себе втягнути у війни, — наголосив він, виступаючи в Конгресі після вступу на посаду. — Моя спадщина, моя втіха, моя гордість — це об’єднувач і миротворець, — додав президент США.
Зауважимо, 20 січня Трамп склав присягу та офіційно став 47-м президентом США. Присягу також склав віцепрезидент Джей Ді Венс, котрий став наймолодшою особою на цій посаді. Урочиста церемонія відбулася опівдні в Ротонді Капітолія.
Після інавгурації Трамп планує підписати до 100 виконавчих указів у перший день свого президентства. Серед пріоритетних заходів — масові депортації, посилення імміграційної політики, підвищення тарифів, скасування екологічних обмежень та вихід з Паризької кліматичної угоди. Крім того, очікується помилування учасників заворушень 6 січня 2021 року, пише The Times.
У міжнародній політиці Трамп має намір провести переговори щодо завершення війни РФ проти України, посилити економічний тиск на Китай та переглянути участь США в НАТО. Також повідомляється про його плани відвідати Китай протягом перших 100 днів президентства для зміцнення двосторонніх відносин.
Одразу після інавгурації Трамп планує розпочати роботу в Овальному кабінеті. На перший день заплановано підписання 100 указів, включаючи заходи щодо посилення міграційної політики, закриття кордону з Мексикою та змін в енергетичній та економічній сферах.
Раніше стало відомо, що Дональд Трамп збирається “посадити Росію та Україну за стіл переговорів” після того, як приступить до роботи у Білому домі.
Прессекретарка Трампа, Каролін Лівітт зазначила, що під час першого тижня роботи Трамп буде видавати десятки указів.
У списку Трампа на перші дні роботи є:
- початок масової депортації мігрантів;
- скасування політики адміністрації Байдена у сфері освіти;
- реорганізація федерального уряду шляхом звільнення тисяч федеральних службовців, які, на думку Трампа, таємно працюють проти нього;
- помилування людей, заарештованих за їхню роль у штурмі Капітолію 6 січня 2021 року;
- посадити Україну та Росію за стіл переговорів.
Зокрема Лівітт розповіла в коментарі Fox News – після того, як Трампа оголосили переможцем виборів – що тепер він зможе “вести переговори про мирну угоду між Росією та Україною”.
Окрім того, Національна безпекова команда обраного президента Дональда Трампа проводить переговори з Білим домом та українськими представниками, намагаючись знайти шляхи завершення війни з Росією, повідомляють кілька джерел, обізнаних із ситуацією.
Своєю чергою, Володимир Зеленський розповів, що обраний 47-м президентом США Дональд Трамп очікує на його візит одразу після інавгурації. Він також позитивно висловився стосовно особистих якостей Трампа.
Трамп може бути рішучим. Я думаю, для нас це найголовніше, його якості. Вони такі є. Він спроможний бути вирішальним у цій війні. Він може дійсно зупинити Путіна, або справедливіше сказати не в трендах, а справедливіше сказати – допомогти нам зупинити Путіна. Він це може, – наголосив президент.
На зауваження про репутацію Трампа як непередбачуваної особи та політика, Зеленський зазначив, що хотів би, щоб “непередбачуваність Трампа була спрямована передусім у бік Російської Федерації”.
Глава держави додав, що українське керівництво вже налагодило контакти із багатьма членами команди Трампа.
- Трамп планує призначити начальника своєї охорони Шона Керрана на посаду глави Секретної служби.
- Дональд Трамп заявив про намір призначити мільярдера Стівена Файнберга на посаду заступника міністра оборони США. Трамп також назвав ім’я ймовірного заступника міністра оборони з питань політики.
- Трамп доручив своїм помічникам організувати дзвінок із президентом Росії Володимиром Путіним у найближчі дні після того, як він складе присягу.
Триває 1152-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 941 тисячу осіб.
Офіційні особи США розчаровані тим, що Росія відхиляє їхні пропозиції щодо припинення війни проти України. В адміністрації президента Дональда Трампа попередили, що той “втрачає терпіння” і може вийти із запропонованого ним же мирного процесу.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.