США закривають кордон для мігрантів після інавгурації Трампа

Джерело: AP

Відразу після складання присяги президент США Дональд Трамп розпорядився відключити додаток для перетину кордону CBP One, за допомогою якого мігранти могли легально в’їхати до США та отримати дозвіл на роботу. Цим додатком скористався мільйон осіб.

На сайті Митної та прикордонної служби 20 січня з’явилося повідомлення користувачів програми, що вона більше недоступна, а всі записи на прохід у восьми пунктах пропуску анульовані.

Так Трамп виконав свою обіцянку: “Я оголошую про надзвичайний стан на нашому південному кордоні. Будь-який незаконний перетин кордону буде негайно припинено, і ми почнемо повернення мільйонів нелегалів до їхніх країн походження”,

Відключення програми викликало потрясіння серед мігрантів. Трамп планує ще більше заходів для обмеження міграції до США. Серед них — відправлення “солдатів на південний кордон”, щоб “відбити катастрофічне вторгнення в нашу країну”.

Раніше стало відомо, що адміністрація Трампа планує масштабний міграційний рейд у Чикаго наступного дня після інавгурації обраного президента США. Очікується, що рейд розпочнеться вранці 21 січня та триватиме тиждень. Рейд здійснюватимуть працівники міграційної та митної поліції США, які вже виділили від 100 до 200 співробітників для цього.

Адміністрація Трампа має намір переслідувати мігрантів з кримінальним минулим. Але джерела наголосили, що якщо під час рейду будуть виявлені ті, хто нелегально перебуває у США, їх також затримають.

Соратники Трампа вивчали, яке місто може стати першим для рейду, щоб показати приклад іншим так званим містам-притулкам.

Їхній вибір зупинився на Чикаго з двох причин – велика кількість мігрантів та публічна ворожнеча команди Трампа з мером-демократом Брендоном Джонсоном.

Також повідомляється, що команда Трампа працюватиме з кількома правими ЗМІ, аби посилити свої зусилля.

Серед інших міст, які відомі як великі міграційні центри, у полі зору команди Трампа перебувають Нью-Йорк, Лос-Анджелес, Денвер та Маямі. Відтак, тут також можуть провести великі рейди. Аби мати змогу здійснювати їх, команда Трампа роздумує над низкою нововведень. Зокрема вони хочуть надати більше повноважень шерифам, заохочувати юрисдикції, які погодяться на співпрацю, та штрафувати тих, хто проти.

Радники Трампа також заявили, що мають намір карати міста-притулки позбавленням федеральних грантів.

Через старіння населення США економіка країни стає більш залежною від праці мігрантів, насамперед у харчовій, будівельній та сервісній сферах. З кінця 2020 року близько 10 000 000 осіб мігрували до США – серед них ті хто приїхав і легально, і нелегально. Наплив скоротив нестачу робочої сили та допоміг прискорити ріст економіки.

Відтак фахівці вважають, що масштабні депортації стануть шоком для економіки та зачеплять найважливіші сфери галузей.

Також ще до інавгурації Трамп висловив підтримку плану оголошення “національної надзвичайної ситуації” у Штатах задля використання військових ресурсів для масової депортації нелегальних мігрантів. Ініціатива є частиною його ширшої політики щодо обмеження нелегальної імміграції та боротьби з організованою злочинністю.

Триває 1064-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 823 тисячі осіб.

22 січня відзначають День святкування Життя. Церква сьогодні згадує апостола Тимофія.

За даними синоптиків у середу, 22 січня, у більшості областей пройдуть опади.

Єврокомісія заявила про посилення реагування на “мову ворожнечі” на цифрових платформах та має намір докласти всіх зусиль, щоб історія з анулюванням результатів президентських виборів у Румунії через цифрові втручання не повторилась під час наступних волевиявлень.

На Волині працівники ДБР у взаємодії з СБУ викрили помічника лісничого та двох інженерів лісового господарства, які під виглядом сухостою та пошкоджених дерев планували зрубати ділову деревину вищого класу.