70% українців не емігруватимуть з країни після повного відкриття кордонів – опитування

Джерело: опитування фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова

Опитування свідчить, що більшість українців не виїжджатимуть до іншої держави на постійне місце проживання після завершення війни та повного відкриття кордонів.

На запитання “У разі відкриття кордону для всіх категорій населення, чи хотіли б Ви виїхати в іншу країну для постійного проживання?” респонденти відповіли:

  • Ні – 70%
  • Так – 20,7%
  • Важко відповісти – 9,3%

Більшість серед тих, хто хоче емігрувати – чоловіки. Ствердно на це питання відповіло 25% з них. Натомість серед жінок змінити країну проживання готові 17% опитаних.

Найбільше бажання виїхати – 33% – зафіксовано у віковій категорії 18-29 років. Водночас чим старша вікова група, тим менша частка респондентів, готових до еміграції.

Так, серед опитаних віком 30-39 років виїхати готові 27%, серед тих, кому 40-49 років – 23%, у категорії 50-59 років – 16%, і серед тих, хто старше 60 років – 9%.

Якщо брати до уваги опитуваних за місцем проживання, то найбільше тих, хто готовий виїхати – українці, які до 24 лютого 2022 року мешкали у східних областях – 26,5%.

Серед мешканців заходу виїхати готові 23%, серед мешканців центральних та південних областей 19% та 12% відповідно.

Серед респондентів, які готові емігрувати, основними мотиваціями для виїзду є:

  • відсутність можливостей для розвитку – 30,5%
  • загроза життю внаслідок ведення бойових дій – 29%
  • недостатня соціальна підтримка з боку держави – 29%
  • бажання возз’єднатися з рідними – 26%
  • бажання вивезти рідних, що залежать від респондента – 23%
  • неможливість знайти роботу відповідно до вимог респондента – 21%

Опитування проводили з 29 листопада по 14 грудня 2024 року методом face-to-face. Загалом опитано 1518 респондентів віком від 18 років. Опитування проводили у всіх областях, окрім тих, які тимчасово окуповані. У Запорізькій, Донецькій, Харківській, Херсонській областях – лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії.

Міністр оборони Великої Британії Джон Хілі повідомив, що за минулі кілька місяців російське розвідувальне судно “Янтар” двічі заходило до британських територіальних вод. Для відстеження його дій британська влада мобілізувала кораблі Королівського флоту, військові літаки та підводний човен.

У Збройних силах України заперечили раніше поширену інформацію нардепкою Мар’яною Безуглою про те, що українське військове керівництво отримує так звані “мільйонні премії”.

Нині Україна завершує підготовку реформи для залучення у військо молоді віком від 18 до 25 років, заявив заступник керівника Офісу Президента, полковник Павло Палиса.

Сполучені Штати Америки створюють для Збройних Сил України нову ракето-бомбу в межах програми ERAM. Хоча більшість деталей програми засекречені, відомо, що дальність дії зброї становитиме 463 км.

У США Федеральний суддя Джон Когенхауер, призначений ще за президентства Рональда Рейгана, назвав указ президента Дональда Трампа про скасування права на громадянство за народження “явно неконституційним” та видав тимчасовий наказ про блокування.