70% українців не емігруватимуть з країни після повного відкриття кордонів – опитування
Джерело: опитування фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова
Опитування свідчить, що більшість українців не виїжджатимуть до іншої держави на постійне місце проживання після завершення війни та повного відкриття кордонів.
На запитання “У разі відкриття кордону для всіх категорій населення, чи хотіли б Ви виїхати в іншу країну для постійного проживання?” респонденти відповіли:
- Ні – 70%
- Так – 20,7%
- Важко відповісти – 9,3%
Більшість серед тих, хто хоче емігрувати – чоловіки. Ствердно на це питання відповіло 25% з них. Натомість серед жінок змінити країну проживання готові 17% опитаних.
Найбільше бажання виїхати – 33% – зафіксовано у віковій категорії 18-29 років. Водночас чим старша вікова група, тим менша частка респондентів, готових до еміграції.
Так, серед опитаних віком 30-39 років виїхати готові 27%, серед тих, кому 40-49 років – 23%, у категорії 50-59 років – 16%, і серед тих, хто старше 60 років – 9%.
Якщо брати до уваги опитуваних за місцем проживання, то найбільше тих, хто готовий виїхати – українці, які до 24 лютого 2022 року мешкали у східних областях – 26,5%.
Серед мешканців заходу виїхати готові 23%, серед мешканців центральних та південних областей 19% та 12% відповідно.
Серед респондентів, які готові емігрувати, основними мотиваціями для виїзду є:
- відсутність можливостей для розвитку – 30,5%
- загроза життю внаслідок ведення бойових дій – 29%
- недостатня соціальна підтримка з боку держави – 29%
- бажання возз’єднатися з рідними – 26%
- бажання вивезти рідних, що залежать від респондента – 23%
- неможливість знайти роботу відповідно до вимог респондента – 21%
Опитування проводили з 29 листопада по 14 грудня 2024 року методом face-to-face. Загалом опитано 1518 респондентів віком від 18 років. Опитування проводили у всіх областях, окрім тих, які тимчасово окуповані. У Запорізькій, Донецькій, Харківській, Херсонській областях – лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії.
- Соціологічне опитування Центру Разумкова показало, що понад 90% українців пишаються громадянством України.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Верховна представниця ЄС із зовнішніх відносин та політики Кая Каллас зауважила, що Європейський союз розробляє альтернативну стратегію збереження економічного тиску на Росію у разі, якщо нова адміністрація США Дональда Трампа послабить або відмовиться від підтримки України.
Виконувач обов’язків генерального прокурора Олексій Хоменко вніс відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо народного депутата від групи “Довіра” Сергія Шахова.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.