Євродепутати визнали, що Росія фальсифікує історію для виправдання війни

Джерело: резолюція Європарламенту

23 січня Європейський парламент ухвалив резолюцію в якій відкидає історичні претензії російського режиму підірвати історію та національну ідентичність України як марні спроби виправдати її триваючу незаконну війну.

У резолюції, ухваленій у четвер, євродепутати засуджують систематичну фальсифікацію історичних аргументів російським режимом для виправдання незаконної агресивної війни проти України.

Парламент рішуче закликає ЄС та його держави-члени посилити та краще координувати свої зусилля для швидкої та суворої протидії російській дезінформації та іноземній інформаційній маніпуляції та втручанню. За їх словами, це необхідно для захисту цілісності демократичних процесів і зміцнення стійкості європейських суспільств. Депутати Європарламенту вказують на необхідність активного просування медіаграмотності та підтримки якісних медіа та професійної журналістики, а також дослідження впровадження нових гібридних технологій впливу, – мовиться у тексті.

У тексті резолюції також засудили нездатність Росії встановити відповідальність за радянські злочини, а також за боротьбу зі спробами провести історичні дослідження та проведення публічних дебатів з цих питань, заявляючи, що така практика сприяла здатності московського режиму відродити імперіалістичну політику та інструменталізувати історію для її злочинних цілей.

У резолюції також міститься заклик до ЄС розширити санкції проти російських ЗМІ, які проводять дезінформаційні кампанії, які підтримують війну Росії проти України.

За резолюцію проголосували 480 європарламентарів, 58 висловилися “проти” і 48 утрималися.

Читайте також: Росія отруює ЄС дезінформацією – Єврокомісія

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.