США розробляють для України таємничу ракето-бомбу на 463 км – Defence Express

Джерело: Defence Express

Сполучені Штати Америки створюють для Збройних Сил України нову ракето-бомбу в межах програми ERAM. Хоча більшість деталей програми засекречені, відомо, що дальність дії зброї становитиме 463 км.

Особливістю ERAM стане інтеграція перспективної головки самонаведення Quicksink. Ця система, за заявами розробників, здатна топити кораблі та вражати інші морські ворожі цілі. Quicksink оснащена радіолокаційною та інфрачервоною головками самонаведення, котрі забезпечують стійкість до засобів радіоелектронної боротьби.

Програму ERAM була анонсували у липні 2024 року, тоді як контракт на її розробку видали ще у січні 2023 року. Згідно з умовами, ракето-бомба має бути готова до 2026 року, а обсяги виробництва сягатимуть 1000 одиниць на рік.

Окрім США та України, у проєкті також беруть участь Данія та Нідерланди.

Програму ERAM фінансують за спрощеним механізмом Other Transaction Authority (OTA), що використовується для перспективних проектів.

Вартість Quicksink нині становить 200 тисяч доларів за одиницю, проте очікується, що з часом собівартість знизиться до 50 тисяч. Є сподівання, що Quicksink вдасться інтегрувати не тільки на JDAM або ERAM, але й на інші типи авіаційних боєприпасів, які уже зараз мають в своєму розпорядженні ВПС США, або можуть отримати в оглядній перспективі.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.