Пентагон підтвердив: указ про зупинку допомоги не стосується військової підтримки України
Джерело: Голос Америки
Указ президента США Дональда Трампа про зупинку у наданні міжнародної підтримки на 90 днів не стосується військової допомоги Україні, запевнили у Міноборони США.
Безпекова допомога Україні не підпадає під обмеження нещодавнього указу про іноземну допомогу, оскільки він стосується лише програм розвитку, а не військової підтримки, – заявили в Міноборони.
Відтак, у силі залишаються контракти на виготовлення озброєння за програмою USAI і постачання з запасів Пентагону за програмою PDA. Обидві оголосив 46-й президент Джо Байден.
Втім, наразі невідомо, як саме президентський указ Трампа може вплинути на невійськову допомогу для України. Посольство США в Україні додаткових пояснень з цього приводу не дає і посилається на оприлюднений текст указу президента Трампа, повідомляє Радіо Свобода.
Раніше голова Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко пояснив, що указ щодо зупинки міжнародної допомоги на 90 днів, який підписав президент США Дональд Трамп, не вплине на військову допомогу Україні.
Підписаний президентом США Трампом указ про призупинення міжнародної допомоги на 90 днів не стосується військової допомоги Україні. Це все про інші речі, – написав він.
Про це ж розповів нардеп від партії “Голос” Ярослав Железняк.
Коротко: нас це не стосується. Допомогу Конгресу ми вибрали (там тільки частина від президента залишається, але це не має відношення до указу). Нову допомогу не проголосував Конгрес, – пояснив нардеп.
Указ Дональда Трампа стосується міжнародної допомоги в межах “програм розвитку”, тобто йдеться про: діяльність агентств ООН, миротворчі ініціативи, програми підтримки біженців і захисту прав людини. Військова допомога Україні надається за програмами Presidential Drawdown (PDA), Ukraine Security Assistance Initiative (USAI) та Foreign Military Financing (FMF) – їх указ не торкнувся.
У перший день на посаді Дональд Трамп підписав указ про 90-денну зупинку зовнішньої допомоги США на програми з розвитку. У ньому мовиться, що всі керівники міністерств і агенцій, які відповідають за програми США з допомоги іноземного розвитку, повинні негайно призупинити виділення та виплату коштів іноземним країнам та міжнародним неурядовим організаціям — до перегляду таких програм на ефективність та відповідність політиці США.
Відповідну перевірку мають провести протягом 90 днів з моменту підписання указу.
- 20 січня президент США Дональд Трамп здійснив повернення до Білого дому, підписуючи низку документів, від призначень до виконавчих дій, на церемонії підписання у Капітолії після вступу на посаду.
- Президент США Дональд Трамп у перший день свого президентства підписав указ про початок виходу Штатів з ВООЗ.
- Президент Дональд Трамп підписав указ, який зобов’язує генерального прокурора США забезпечити наявність достатньої кількості препаратів для смертельних ін’єкцій у штатах, де практикується смертна кара. Документ також передбачає активне просування смертної кари на федеральному рівні.
- Адміністрація Дональда Трампа запровадить 25-відсоткові мита на імпорт із Мексики та Канади з 1 лютого.
- В оновленому Овальному кабінеті Білого дому знову з’явилася кнопка Diet Coke, якою Дональд Трамп користувався впродовж свого першого президентського терміну.
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.
29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.
Сестра очільника Російського фонду прямих інвестицій Кирила Дмитрієва, який за дорученням президента РФ Володимира Путіна вів переговори з представниками адміністрації президента США у Вашингтоні, відвідала Україну в лютому 2025 року за американським паспортом.
Прем’єр-міністр Чорногорії Мілойко Спаїч анонсував перевірку всіх випадків присвоєння почесного громадянства країни. Ініціатива пов’язана з сумнівами щодо обґрунтованості частини таких рішень, серед яких — надання статусу відомій російській пропагандистці, ведучій “Первого канала” Катерині Андрєєвій.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 29 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.