Солодкі напої спричинили 2,2 млн нових випадків діабету 2 типу у 2020 році — дослідження

Джерело: Nature Medicine

Нове дослідження засвідчило, що у 2020 році зареєстрували 2,2 мільйона нових випадків діабету другого типу та 1,2 мільйона серцево-судинних захворювань, які могло спричинити споживання солодких напоїв.

У межах дослідження вчені оцінили дані зі 184 країн, аби визначити глобальну кількість випадків діабету 2 типу та серцево-судинних захворювань, спричинених споживанням цукровмісних напоїв.

Це склало 9,8% усіх нових випадків діабету й 3,1% хвороб серця у 2020 році.

Згідно з результатами дослідження, споживання солодких напоїв мало більший вплив на чоловіків, осіб з вищою освітою та мешканців урбанізованих територій.

Розподіл захворювань також відрізнявся залежно від регіонів світу.

Виявилося, що там, де обсяги вживання підсолоджених напоїв найвищі, люди частіше мають надмірну вагу, підвищений рівень глюкози й інсулінорезистентність, що підвищує ризик діабету й проблем із серцем. Наприклад, у Колумбії солодкі напої асоціювалися із 48% нових випадків діабету, у Мексиці — із 30%, а в Південній Африці — із 27%.

Автори дослідження наголосили, що дані свідчать про високу статистичну залежність між споживанням таких напоїв і ризиком діабету та серцево-судинних хвороб, однак, поки не доводять причинно-наслідковий зв’язок.

Додамо, ще одне дослідження свідчить, що солодкі напої пов’язані з більшим ризиком серцевих захворювань, ніж випічка або морозиво. Так, у дослідженні, опублікованому у журналі Frontiers in Public Health, опитано майже 70 000 чоловіків та жінок зі Швеції щодо їхнього харчування та способу життя. А також зібрані дані про частоту серцево-судинних захворювань.

Дослідники розглядали споживання цукру у трьох категоріях: солодкі напої, випічка та мед або цукор. Споживання солодких напоїв було пов’язане з вищим ризиком серцево-судинних захворювань, ніж споживання випічки.

За словами дослідників, рідкі цукри швидше засвоюються і не насичують організм. У той час, як тверді цукри часто входять до складу продуктів, які містять інші поживні речовини, як клітковина, білки та жири. Ці речовини уповільнюють травлення, тобто відбувається поступове вивільнення цукру в кров.

Однак дослідження показує, що не обов’язково виключати цукор з раціону, але “підсолоджені напої є ідеальними для скорочення”.

  • Фізична активність – ходьба чи їзда на велосипеді – покращують когнітивні здатності на увесь день та на наступний день.
  • Результати дослідження, презентованого на щорічній зустрічі Радіологічного товариства Північної Америки, свідчать, що використання електронної сигарети з нікотином або без нього знижує сатурацію, що може означати, що легені людини отримують менше кисню.
  • Не всі ультраоброблені продукти шкідливі для здоров’я. Експерти пояснили, які продукти варто додати до раціону, а від яких краще відмовитися в 2025 році.

11 травня заступник міністра закордонних справ Угорщини Левенте Мадяр поінформував, що переговори з українською делегацією стосовно питання національних меншин відтермінували через затримання угорських шпигунів.

Американська акторка Ембер Герд повідомила, що нещодавно стала мамою двійнят — доньки Агнес та сина Оушена. Новонароджені стали ще одним поповненням в її родині: старшій доньці акторки, Уні Пейдж, у квітні виповнилось чотири роки.

Посолка Канади в Україні опублікувала фото свого тату на знак підтримки жіночого руху спротиву на тимчасово окупованих територіях України.

Ввечері 11 травня президент Володимир Зеленський закликав до повного припинення вогню від завтра та повідомив, що чекатиме главу РФ Володимира Путіна у Туреччині у четвер особисто.

Президент США Дональд Трамп визнав, що глава Росії Володимир Путін не прагне укладати угоду про припинення вогню, водночас закликав Україну погодитися на зустріч у Туреччині з російським диктатором, щоб обговорити можливе завершення війни.