Мексика просить Google не виконувати указ Трампа про перейменування Мексиканської затоки
Джерело: CNN
Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум надіслала лист Google, у якому закликає технологічного гіганта не виконувати указ президента США Дональда Трампа щодо перейменування Мексиканської затоки у затоку Америки.
Шейнбаум показала лист журналістам наголосивши, що Мексика повністю суверенна у зоні, встановленій у 12 морських милях (19 км) від берегової лінії, як і всі країни світу.
“Якщо країна хоче змінити визначення чогось у морі, це стосуватиметься лише до 12 морських миль. Це не може застосовуватись до іншого, у цьому випадку до Мексиканської затоки. Це те, що ми детально пояснили Google”.
Вона також нагадала, що пропонувала Трампу перейменувати США у відповідь на його бажання перейменувати Мексиканську затоку.
“Зрештою, ми попросили, щоб під час пошуку “América Mexicana” демонструвалась карта, яку ми показали раніше”.
Мовиться про карту 1607 року, де частини Північної Америки були позначені як “Мексиканська Америка”.
На початку тижня Google повідомив, що американські користувачі гугл-карт бачитимуть перейменовану Мексиканську затоку відповідно до указу Трампа.
У компанії наголосили, що цей крок відповідає їхній “практиці застосування змін назв, якщо їх оновлюють в офіційних урядових джерелах”.
Натомість мексиканські користувачі й надалі бачитимуть на картах назву Мексиканська затока, а решта світу – обидві назви.
- Президент Дональд Трамп підписав указ про перейменування кількох визначних пам’яток США.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
У головному логістичному хабі НАТО — Александруполісі — затримали 59-річного етнічного грека з Грузії за підозрою у шпигунстві на користь Росії. В його телефоні знайшли фото і відео військових об’єктів та техніки.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
Європейський Союз остаточно заборонив використання бісфенолу А (BPA) у всіх матеріалах, що контактують із харчовими продуктами. Відповідне рішення закріпили у Регламенті 2024/3190, який набрав чинності 20 січня 2025 року. Заборона стала результатом понад 20 років наукових досліджень і обговорень щодо впливу цієї речовини на здоров’я та довкілля.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.