РФ відмовляється оголошувати мобілізацію навіть попри проблеми з пошуком добровольців – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Офіційні особи РФ виправдовують рішення Кремля не оголошувати мобілізацію в країні, навіть попри те, що шукати добровольців для участі у війні стало важче.

Аналітики ISW зауважили, що кілька російських депутатів напередодні виступили проти примусового призову у Росії.

Зокрема очільник комітету держдуми РФ з оборони Андрій Карталов наголосив, що мобілізація в Росії непотрібна, оскільки їхні війська і так мають “перевагу” на фронті.

Його підтримав член цього ж комітету Віктор Соболєв, який наголосив, що контракти на участь у війні підписало 740 тисяч осіб (імовірно, від початку повномасштабної війни), і що мобілізація лише “погіршить ситуацію”, адже на поле бою відправлятимуть осіб без військового досвіду чи навичок.

Заступник глави комітету Андрій Красов своєю чергою заявив, що мобілізація непотрібна, адже і без неї є охочі воювати.

“Ці російські депутати, ймовірно, стверджують, що темпи призову до армії достатні для того, щоб розвіяти страхи російського суспільства щодо дуже непопулярного потенційного нового часткового примусового призову”, – вважають фахівці.

При цьому в ISW стверджують, що з кінця 2024 року вони спостерігають за повідомленнями про те, що Росія зазнає труднощів у пошуках добровольців. Щобільше, щомісячний рівень набору нових військових дорівнює, або й нижчий, за щомісячний рівень втрат.

Окрім цього фахівці також бачили повідомлення про те, що у деяких російських регіонах не виконують щомісячні квоти з набору бажаючих приєднатись до армії РФ, оскільки росіяни вже не так охоче йдуть на фронт добровільно.

Днями російське міноборони запропонували правки про перекласифікацію деяких захворювань та розладів для призовників та тих, хто підписує контракт на військову службу.

“Міноборони Росії запропонувало перекваліфікувати сифіліс, гіпертонію, атрофічні розлади центральної нервової системи, шкірні захворювання, шизофренію, психотичні розлади, афективні розлади та інші проблеми зі здоров’ям як незначніші захворювання, які не позбавляють права на військову службу”.

Це означає, що призовникам з такими захворюваннями та розладами буде важче отримати звільнення від військової служби за станом здоров’я, а тим, хто вже перебуває на службі, буде важче звільнитись.

28 квітня глава Херсонської ОВА Олександр Прокудін поінформував про повернення ще чотирьох дітей та підлітків з тимчасово окупованої Херсонщини у межах ініціативи Bring Kids Back UA.

Національний банк України безпосередньо залучений до політичного переслідування лідера фракції “Євросолідарність” Петра Порошенка, заявив адвокат Ілля Новіков. За його даними, відбулося засідання Комітету з питань нагляду та регулювання діяльності банків НБУ, котрий ухвалив рішення про так звану “небездоганну репутацію” Порошенка.

Сьогодні вдень у Миколаївській області наряд поліції прибув на виклик щодо сімейної сварки. Під час втечі кривдник дістав гранату і кинув її у бік правоохоронців. Як повідомив голова Національної поліції України Іван Вигівський, унаслідок вибуху четверо поліцейських дістали поранення.

Україна та США близькі до підписання рамкової угоди про використання рідкісноземельних металів уже цього тижня. Це стало можливим після того, як Київ отримав важливу поступку від адміністрації Дональда Трампа: доходи від угоди не враховуватимуться як компенсація за минулу військову допомогу.

Вибори нового Папи Римського розпочнуться 7 травня. У цей день 135 кардиналів, котрі мають право голосу, зберуться на конклав у Ватикані, щоб шляхом таємного голосування обрати наступника Понтифіка Франциска, який помер 21 квітня у віці 88 років.