«Нас попросили це зробити»: Путін про минулорічний відступ військ РФ з Київщини
Джерело: російська служба BBC
Президент Росії Володимир Путін, під час російсько-африканського саміту прокоментував відступ військ РФ з-під Києва навесні 2022 року. За його словами, окупанти відійшли з Київщини, бо їх “попросили це зробити”.
Ввечері 28 липня у межах саміту Путні обговорив з лідерами африканських країн шлях мирного врегулювання російсько-української війни.
Очільник Кремля знову повторив, що “війну почав Захід”, який “втягував Україну до НАТО”, тоді як для Росії “принципово важливо”, щоб Українська держава мала нейтральний статус.
Водночас Путін заявив, що Росія готова до миру. Як приклад він навів відхід російських окупаційних військ з-під Києва навесні 2022 року.
“Фактично був узгоджений проєкт цього договору, але після відводу наших військ з-під Києва – а нас попросили це зробити, щоб створити умови для укладання остаточного договору – київська влада відмовилась від всіх попередніх домовленостей”, – сказав Путін.
Разом з тим, хто саме “просив” про відвід російських військ з Київщини він не повідомив.
“Звичайно, я зараз не буду розповідати про деталі того, про що ми домовлялись. Мабуть, це буде не дуже коректно”, – додав він.
Як відомо, навесні 2022 року, через місяць після повномасштабного вторгнення в Україну, Росії довелось відвести свої війська з північних областей.
У РФ стверджували, що їх рішення вивести свої війська – це “жест доброї волі”, тоді як західні експерти наголошували, що окупантам довелось відступити, оскільки вони зазнали нищівної поразки.
Після того, як окупанти покинули Київщину, в деокупованих населених пунктах було знайдено тіла сотні вбитих та закатованих мирних українців.
- 28 липня африканські лідери закликали президента Росії Володимира Путіна, щоб він здійснив мирний план щодо припинення війни в Україні та відновив угоду щодо експорту українського зерна.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.
З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.
Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.
Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.