Помічники Маска намагалися блокувати платежі USAID через платіжну систему Мінфіну США — CNN

Джерело: CNN

Через чотири дні після інавгурації Дональда Трампа, помічники американського винахідника та підприємця Ілона Маска звернулися до секретаря Мінфіну з вимогою негайно зупинити всі платежі USAID, використовуючи критично важливу платіжну систему відомства.

Це прохання настільки не відповідало звичній роботі Мінфіну, що викликало сумніви у в.о секретаря Дейвіда Лебрика. Він зазначив, що не вірить, що є “юридичні повноваження зупинити авторизований платіж, сертифікований агентством”.

Лебрик запропонував менш ризикований підхід — аби Державний департамент, який контролює USAID, самостійно скасував ці платежі та перевірив, чи відповідають вони наказу Дональда Трампа щодо замороження допомоги на розвиток іноземних країн.

Тоді як Том Краузе, колишній керівник технологічної компанії, а нині головний співробітник DOGE (Департаменту ефективності уряду), відповів, що Лебрик може сам “зазнати юридичних наслідків”, якщо не виконуватиме вимоги.

Електронна переписка, з якою ознайомився CNN, виявляє перший відомий випадок, коли помічники Трампа та Маска намагались використати інструменти Міністерства фінансів для блокування певних платежів, виконуючи політичну програму президента.

Цей інцидент викликав серйозний політичний резонанс, призвівши до обговорень і судових процесів щодо доступу DOGE до системи та можливого використання адміністрацією цього інструменту для припинення платежів за власним розсудом, особливо у межах допомоги від USAID.

Раніше ми повідомляли, що представники “Департаменту ефективності уряду” (DOGE), створеного за участі Ілона Маска, отримали доступ до конфіденційної платіжної системи Міністерства фінансів США. Структура контролює потік понад 6 трильйонів доларів щорічно.

Рішення надати доступ ухвалив міністр фінансів Скотт Бессент. Доступ отримала команда під керівництвом Тома Краузе, виконавчого директора Кремнієвої долини, який співпрацює з DOGE.

До цього виконуючий обов’язки міністра Девід Лебрик пропрацював у відомстві 35 років і пережив 11 міністрів. Утім посадовець відмовився надати доступ, після чого його відправили в адміністративну відпустку. Пізніше він оголосив про свою відставку.

Платіжні системи Мінфіну США забезпечують виплати соціального страхування, медичної допомоги, зарплати держслужбовцям, контракти з урядовими підрядниками та податкові повернення. Досі їхнім управлінням займалася лише невелика група кар’єрних чиновників, а доступ політично призначених осіб до таких систем вважається винятковим випадком.

The New York Times першою повідомила про рішення щодо надання доступу. У Конгресі США воно викликало критику, зокрема сенатор-демократ Рон Вайден заявив, що будь-яке політично мотивоване втручання в платіжні системи Мінфіну “може завдати серйозної шкоди країні та економіці”.

У дитячих садках Забайкальського краю РФ почнуть викладати курс “Семьеведение”. Дітям розповідатимуть про так звані російські “сімейні цінності” та роль родини в суспільстві.

У США федеральні працівники використовують емодзі ложки, підтримуючи один одного у прагненні “встояти на позиціях”, здійснюючи супротив адміністрації Дональда Трампа та Департамент урядової ефективності (DOGE), який очолив американський винахідник та мільярдер Ілон Маск.

Сполучені Штати вперше погодилися спорядити Ізраїлю одну з найпотужніших неядерних бомб — MOAB, відому як “матір усіх бомб”. Це рішення ухвалив президент Дональд Трамп, продовжуючи свою жорстку політику на Близькому Сході.

Росія проводить приховані маневри з міжконтинентальними балістичними ракетами “Ярс” у Поволзькому регіоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 лютого.  Від початку цієї доби відбулося 89 бойових зіткнень.