КНДР використовує війну в Україні як плацдарм для випробування військового потенціалу — ISW

Джерело: ISW
За оцінками аналітиків, Північна Корея використовує війну в Україні як плацдарм для випробування власного військового потенціалу.
“Росія може надавати Північній Кореї безпілотні та ракетні технології в обмін на участь північнокорейських військ у бойових діях у Курській області”, – йдеться в матеріалі.
Згідно з даними японського телеканалу NHK, джерела якого знайомі з російсько-північнокорейськими відносинами, РФ погодилася допомогти Північній Кореї у розробці та масовому виробництві різних типів безпілотників в обмін на підтримку північнокорейськими військами воєнних дій Росії проти України.
Як пише NHK, Росія, як і раніше, “неохоче допомагає” Північній Кореї у розробці ядерної зброї, побоюючись, що північнокорейські ядерні випробування можуть призвести до подальшого загострення відносин зі США та ускладнити відносини з Китаєм.
Президент України Володимир Зеленський зазначив, що Росія цілеспрямовано поширює сучасні технології в Північній Кореї, включаючи технологію безпілотників. Раніше він повідомив, що тисячі північнокорейських військ повернулися до активних бойових дій у Курській області після короткої перерви.
“За оцінками ISW, Північна Корея використовує війну в Україні як плацдарм для випробування власного військового потенціалу”, – зауважили аналітики.
Як йдеться у звіті, 6 лютого агентство Reuters повідомило, що північнокорейські балістичні ракети, запущені російськими військами з грудня 2024 року, продемонстрували значно підвищену точність, що, ймовірно, є прикладом посилення північнокорейського потенціалу, отриманого завдяки північнокорейсько-російському альянсу.
- 6 лютого українські воїни почали нові штурми на території Курської області, просунувшись за день на близько 5 км від міста Суджа.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.