КНДР використовує війну в Україні як плацдарм для випробування військового потенціалу — ISW

Джерело: ISW
За оцінками аналітиків, Північна Корея використовує війну в Україні як плацдарм для випробування власного військового потенціалу.
“Росія може надавати Північній Кореї безпілотні та ракетні технології в обмін на участь північнокорейських військ у бойових діях у Курській області”, – йдеться в матеріалі.
Згідно з даними японського телеканалу NHK, джерела якого знайомі з російсько-північнокорейськими відносинами, РФ погодилася допомогти Північній Кореї у розробці та масовому виробництві різних типів безпілотників в обмін на підтримку північнокорейськими військами воєнних дій Росії проти України.
Як пише NHK, Росія, як і раніше, “неохоче допомагає” Північній Кореї у розробці ядерної зброї, побоюючись, що північнокорейські ядерні випробування можуть призвести до подальшого загострення відносин зі США та ускладнити відносини з Китаєм.
Президент України Володимир Зеленський зазначив, що Росія цілеспрямовано поширює сучасні технології в Північній Кореї, включаючи технологію безпілотників. Раніше він повідомив, що тисячі північнокорейських військ повернулися до активних бойових дій у Курській області після короткої перерви.
“За оцінками ISW, Північна Корея використовує війну в Україні як плацдарм для випробування власного військового потенціалу”, – зауважили аналітики.
Як йдеться у звіті, 6 лютого агентство Reuters повідомило, що північнокорейські балістичні ракети, запущені російськими військами з грудня 2024 року, продемонстрували значно підвищену точність, що, ймовірно, є прикладом посилення північнокорейського потенціалу, отриманого завдяки північнокорейсько-російському альянсу.
- 6 лютого українські воїни почали нові штурми на території Курської області, просунувшись за день на близько 5 км від міста Суджа.
Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.
Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.
У Сумах збільшилася кількість загиблих до 36 осіб через ракетний удар Росії по центру міста 13 квітня.
У Державному реєстрі майна, пошкодженого та знищеного внаслідок російської агресії, запустили Системи обліку інформації про немайнову шкоду.
З початку повномасштабної війни РФ в Україні загинули 618 дітей та понад 1884 дитини зазнали поранення різного ступеня тяжкості.