Найбільші втрати серед цивільних у січні спричинили безпілотники малого радіусу дії
Джерело: Reuters
У січні 2025 року безпілотні літальні апарати малого радіусу дії стали основною причиною загибелі мирних жителів в Україні, повідомила моніторингова місія ООН.
Повідомляється, що використання безпілотників значно збільшилось впродовж трьох років війни з Росією.
В ООН зазначили, що щонайменше 139 цивільних осіб загинули, а 738 були поранені в січні. З них 27% смертей і 30% поранень спричинили безпілотники малого радіусу дії.
Загалом, з початку війни в Україні вбито майже 12 500 мирних жителів, включаючи 650 дітей. Однак, організація зазначає, що ці цифри можуть бути заниженими, оскільки вони відображають лише перевірені випадки.
На початку війни безпілотники здебільшого вважалися допоміжним інструментом, але з часом вони перетворились на одне з основних бойових знарядь у війні. У 2024 році як Україна, так і Росія виробили понад мільйон безпілотних літальних апаратів кожна.
“Наші дані свідчать про чітку і тривожну картину використання безпілотників малого радіусу дії, що наражає цивільне населення на серйозну небезпеку.
Бортові камери (безпілотників) повинні дозволити операторам з більшим ступенем впевненості розрізняти цивільних осіб і військові об’єкти, проте цивільні особи продовжують гинути в тривожних кількостях”, – йдеться у повідомленні місії ООН.
- У ніч на 8 лютого (з вечора 7 лютого) російські окупанти випустили по Україні 139 безпілотників. Не обійшлось без наслідків.
- За даними джерел японського мовника NHK, КНДР цього року почне виробництво безпілотників, які будуть розроблятися спільно з Росією.
Згідно з повідомленнями німецьких телеканалів NDR і WDR, невідомі особи засипали кілька кілограмів металевої стружки в двигун корвета Emden, побудований на корабельні Blohm+Voss на замовлення Військово-морських сил Німеччини.
У Курській області, частково захопленій Збройними силами України, може з’явитися гуманітарний коридор, про що місцеві жителі просять із вересня.
Космічний зонд “Евклід”, який належить Європейському космічному агентству (ESA), вперше виявив у космосі яскраве кільце Ейнштейна.
Дослідники заявили, що в національному парку Джим Корбетт, одному з найвідоміших природних заповідників Індії, технології, призначені для моніторингу дикої природи, використовуються для шпигунства за жінками.
Правоохоронці викрили схему привласнення 107 млн грн коштів на колишньому державному підприємстві концерну “Укроборонпром” протягом 2016-2019 років.