Росія запропонувала Китаю нафту за зниженою ціною після санкцій США
Джерело: Bloomberg
Запроваджені місяць тому адміністрацією Джо Байдена нафтові санкції проти Росії поступово дають результат, підриваючи російські доходи від експорту нафти. Оскільки китайські переробники зменшили закупівлі через санкції та логістичні проблеми, а ставки фрахту для суден зросли в рази, російським постачальникам доводиться вкотре знижувати ціни.
Постачання нафти марки ESPO з далекосхідного порту Козьміно на танкерах, які не потрапляють у чорні списки, з навантаженням у березні здійснюються з премією до Brent у $2-3 за барель. Тим часом у січні для вантажів на тих самих умовах премія становила $5 і більше. (На відміну від марки Urals, що експортується з західних портів Росії, менш сірчана марка ESPO може бути дорожчою за Brent).
Покупцям також пропонують прийняти нафту з доставкою на санкційному танкері за ще нижчою ціною, зазначає Bloomberg. За словами трейдерів, державні нафтопереробні компанії Китаю поки відмовляються укладати контракти на постачання ESPO, зважуючи ризики та можливі наслідки. Незалежні ж НПЗ, більшість яких розташовані в провінції Шаньдун, скоротили переробку більш ніж удвічі до найнижчого рівня з пандемічного березня 2020 року. Для них російська нафта стала дуже дорогою через значно збільшені витрати на її транспортування.
Ставки фрахту ще в другій половині січня підскочили в п’ять разів проти тарифів до 10 січня, коли запровадили санкції, під які потрапила більшість танкерів, що обслуговували постачання в Китай ESPO та іншого далекосхідного сорту, Sokol.
За словами трейдерів, щоб зберегти торгівлю ESPO, покупці та продавці розглядають можливість розвантаження на менш відомих нафтових терміналах або за межами провінції Шаньдун, а також перевантаження в морі на інші танкери. Однак ці заходи пов’язані зі збільшенням витрат, які більшість НПЗ наразі не може собі дозволити.
- Росія продовжує транспортувати третину своїх нафти та нафтопродуктів через Фінську затоку, попри санкції ЄС. Торгівля триває, попри обмеження.
- Китай та Індія зупинили купівлю російської нафти після останніх санкцій США, які призвели до зростання витрат на доставку.
- Азійські ринки шукають нових постачальників нафти після того, як США запровадили 10 січня нові санкції проти російської нафти.
Запроваджені місяць тому адміністрацією Джо Байдена нафтові санкції проти Росії поступово дають результат, підриваючи російські доходи від експорту нафти. Оскільки китайські переробники зменшили закупівлі через санкції та логістичні проблеми, а ставки фрахту для суден зросли в рази, російським постачальникам доводиться вкотре знижувати ціни.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 11 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 90 бойових зіткнень.
Міністерство оборони Сирії відмовило російським військовим у допуску на базу флоту у Тартусі. Колону з 30 вантажівок з ракетним озброєнням, що висунулася вранці з авіабази Хмеймім, зупинили військовослужбовці країни.
11 лютого у Міноборони повідомили про початок проєкту “Контракт 18-24” – добровільну ініціативу для українців вікової категорії 18-24 роки, котра готова приєднатися до Сил оборони на один рік.
Заступник міністра оборони бригадний генерал юстиції Сергій Мельник під час робочої зустрічі з уповноваженим з питань захисту української мови Тарасом Кремінем заявив, що держава має сприяти всебічному поширенню української мови в міжособистісному спілкуванні військовослужбовців.