Bloomberg: В Україну приїде міністр фінансів США для переговорів щодо копалин
Джерело: Bloomberg
Міністр фінансів США Скотт Бессент відвідає Україну цього тижня (до 16 лютого) в рамках початкових переговорів щодо забезпечення доступу США до критично важливих українських корисних копалин.
Бессент може стати першим урядовцем кабінету Дональда Трампа, який відвідає Україну. Він їде до Києва після того, як Трамп заявив, що його адміністрація хоче укласти угоду з Україною про доступ до ресурсів в обмін на допомогу.
Водночас президент України Володимир Зеленський заявив, що планує зустрітися з “серйозними людьми” з адміністрації Трампа в Україні до початку Мюнхенської конференції з безпеки (14-16 лютого).
Зеленський сказав, що готовий до угоди, яка забезпечить більшу підтримку з боку США в обмін на деякі рідкісноземельні та інші корисні копалини в Україні.
“Якщо ми говоримо про угоду, то укладімо угоду, ми тільки за”, – сказав він.
Україна володіє значними запасами урану та кількох важливих мінералів, зокрема титану, літію та графіту. За оцінками київського уряду, вони можуть коштувати трильйони доларів.
- Президент США Дональд Трамп повідомив, що Україна “по суті погодилась” надати Штатам доступ до своїх рідкісноземельних металів. За його словами, мовиться про ресурси на 500 млрд доларів.
- Президент США Дональд Трамп заявив, що провів телефонну розмову з російським лідером Володимиром Путіним.
- У п’ятницю, 7 лютого, Дональд Трамп заявив, що “ймовірно” зустрінеться з президентом України Володимиром Зеленським наступного тижня, вперше після повернення на посаду.
Компанія Google оновила свій додаток Календар, прибравши з нього низку культурних та пам’ятних дат, зокрема Місяць прайду, Місяць історії темношкірих, День пам’яті Голокосту, Місяць спадщини корінних народів та Місяць іспаномовної спадщини.
Депутати держдуми РФ прийняли ухвалу про звільнення Андрія Гурулєва з комітету з оборони. Відтепер він працюватиме у комітеті з регіональної політики та місцевого самоврядування.
Запроваджені місяць тому адміністрацією Джо Байдена нафтові санкції проти Росії поступово дають результат, підриваючи російські доходи від експорту нафти. Оскільки китайські переробники зменшили закупівлі через санкції та логістичні проблеми, а ставки фрахту для суден зросли в рази, російським постачальникам доводиться вкотре знижувати ціни.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 11 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 90 бойових зіткнень.
Міністерство оборони Сирії відмовило російським військовим у допуску на базу флоту у Тартусі. Колону з 30 вантажівок з ракетним озброєнням, що висунулася вранці з авіабази Хмеймім, зупинили військовослужбовці країни.