Науковець припустив, що «цілком можливо», що запуск ракети SpaceX пробив дірку в частині земної атмосфери
Джерело: Insider
Старший науковий співробітник Бостонського університету Джефф Баумгарднер сказав, що “цілком можливо”, що ракета SpaceX, запущена на початку цього місяця, зробила дірку в іоносфері Землі.
Іоносфера – це шар атмосфери на висоті від 80 до 600 км, який характеризуються високим вмістом іонів і вільних електронів.
Джефф Баумгарднер прокоментував космічну погоду. Він зазначив, що іоносферні діри стали більш поширеними через рекордну кількість запусків ракет. Отвори є тимчасовими, оскільки реіонізація відбувається, коли сходить сонце.
Фотографія інциденту була зроблена фотографом Джеремі Пересом 19 липня після того, як SpaceX запустила ракету Falcon 9 з бази в Каліфорнії.
Falcon 9 від SpaceX — багаторазова двоступенева ракета, призначена для надійного транспортування людей і вантажів на орбіту.
На фотографії видно червоне флуоресцентне світіння, яке, за словами Переса, “розширилося на південь і перетнуло Чумацький Шлях”.
Баумгарднер сказав, що це явище “добре вивчене” і може виникнути, коли “ракети запускають свої двигуни на висоті 200-300 км над поверхнею Землі”.
“Червоне світіння з’являється, коли вихлопні гази 2-го ступеня ракети викликають швидку рекомбінацію іоносфери”, — сказав він.
У звіті Arts Technica говориться, що SpaceX вже стикався з цим явищем у 2017 році. У 2018 році видання повідомило, що інший запуск Falcon 9 спричинив діру шириною приблизно 900 км в іоносфері Землі, яка зникла через дві-три години.
- Супутник, призначений для повернення на Землю за допомогою першого у своєму роді допоміжного повторного входу, впаде в Атлантичний океан наступного тижня.
- Марсохід NASA Perseverance знайшов на Марсі збережені органічні молекули.
- Минулого тижня NASA повідомило, що розпочинає тестування гуманоїдних роботів в Австралії.
- Космічний телескоп імені Джеймса Вебба (JWST) NASA виявив, що дві нейтронні зірки врізалися одна в одну настільки сильно, що це могло створити золото в космосі.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що не буде враховувати позицію Кремля у питанні можливого вступу України до НАТО. Він наголосив, що альянсу не варто ставати залежними від Москви у цьому питанні.
23 січня у роботі чат-бота ChatGPT та систем OpenAI стався глобальний збій. Сервіс наразі недоступний для користувачів.
У Вінницькій області поліція розслідує обставини побиття 12-річної дитини, яке зняли на відео та поширили у соцмережах.
Представниця російського МЗС Марія Захарова пригрозила “неконтрольованою ескалацією” у випадку розгортання іноземних військ в Україні для контролю за дотриманням потенційної мирної угоди.
Детектив Національного антикорупційного бюро України Андрій Денисюк, який займався розслідуванням зловживань у закупівлях дронів, звільнився. Він розіслав колегам лист, в якому пояснив причини свого звільнення.