4 кар’єри, які може замінити штучний інтелект до 2030 року – дослідження
Джерело: Insider
В новому дослідженні Глобального інституту McKinsey зазначено, як розвиток штучного інтелекту (ШІ) та інших факторів, таких як старіння населення та електронна комерція, можуть вплинути на певні професії в найближчі роки.
Майкл Чуй, партнер Глобального інституту McKinsey і співавтор дослідження, сказав, що 75% прогнозованого зниження рівня робочих місць припадає на чотири категорії: офісна підтримка, обслуговування клієнтів і продажі, послуги харчування та виробнича робота.
Очікується, що ці зміни найбільше вплинуть на працівників з нижчими зарплатами. Дослідження показало, що американці, які працюють на низькооплачуваних роботах, мають у 14 разів більше шансів змінити професію до 2030 року.
Водночас дослідження показало, що попит на високооплачувані професії в таких галузях, як охорона здоров’я, технології та транспорт, зростає і, ймовірно, значно зросте в майбутньому.
Майкл Чуй вказав на чотири ключові фактори, які зумовлюють прогнозовані зміни в попиті на робочу силу.
По-перше, це автоматизація робочих місць, яка може підживлюватися зростанням генеративних технологій ШІ, таких як ChatGPT.
“Це змінить кількість робочих годин, які люди повинні виконувати, коли іноді машини виконують частину їхньої роботи”, — сказав він.
Другим фактором є постійне зростання онлайн-покупок.
“Якщо люди витрачають на електронну комерцію відносно більше, ніж на звичайну роздрібну торгівлю, у вас може бути менше потреби в продавці, який працює в магазині, але вам знадобиться більше людей для просування товарів, і ви матимете більше попит на складах”, – сказав Чуй.
По-третє, Америка старіє, і люди різного віку, як правило, мають різні моделі витрат. Чуй сказав, що це може призвести до зниження попиту на одні роботи та збільшення попиту на інші.
По-четверте, попри зростання виробництва в США, Чуй сказав, що підвищення продуктивності може призвести до того, що промисловість потребуватиме менше працівників, ніж раніше.
“Вам знадобиться менше людей, але з більшими навичками”, — пояснив він.
Наскільки ці зміни будуть позитивними чи негативними для робочої сили, залишається невідомим, сказав Чуй. Це зводиться до здатності країни перекваліфікувати незахищених працівників.
- Компанія Google тестує інструмент під робочою назвою Genesis, який використовуватиме штучний інтелект для написання новин.
- Компанії штучного інтелекту, зокрема OpenAI, Alphabet і Meta Platforms добровільно взяли на себе зобов’язання перед Білим домом запровадити такі заходи, як позначення водяних знаків на створеному штучним інтелектом контенті, щоб допомогти зробити цю технологію безпечнішою.
- Компанія Google черговий раз оновила політику конфіденційності своїх сервісів. Відтепер вона може застосовувати загальнодоступну інформацію з метою навчання моделей штучного інтелекту, в тому числі чат-бота Bard.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…