Міноборони налагоджує вторинне перероблення відпрацьованої гуми для потреб ЗСУ
Джерело: Міноборони
Міністерство оборони організовує процес вторинної переробки відпрацьованої гуми, переважно з військової колісної техніки. В результаті переробки планується виробництво продукції для ремонтних підрозділів Збройних сил.
“Міноборони працює над підвищенням ефективності роботи своїх підрозділів. Реалізація цього проєкту дозволить скоротити бюджетні витрати і забезпечити потреби армії у матеріальних засобах”, – зазначив державний секретар Міністерства оборони України Нікіта Нікітенко.
Наразі на складах військових частин зберігається понад 6 000 тонн відпрацьованих шин від колісних транспортних засобів, що потребують утилізації. Вартість послуг з утилізації на ринку складає від 200 до 400 тис. грн за 1 000 тонн.
“Відповідно на рівні Міністерства було визнано доцільним будівництво власної лінії з перероблення. Це дасть змогу знизити витрати та забезпечити ремонтні підрозділи ЗСУ власною продукцією. Наприклад, гумовими матами. Якщо військові потреби будуть повністю забезпечені, можна буде розглянути виготовлення продукції для українських автодорожніх підприємств та будівельних компаній”, – повідомив начальник Управління відчуження та утилізації надлишкового військового майна Міноборони полковник Олег Коваль.
Для створення лінії вже закуплено вітчизняне обладнання, яке наразі монтується на території однієї з військових частин, що перебуває під безпосереднім підпорядкуванням Міністерства оборони. Ця лінія дозволить переробляти 1 000 тонн вторинної сировини на рік та виробляти готову продукцію на суму 1,2 млн грн щомісячно. Завдяки зниженню витрат на утилізацію, очікуваний економічний ефект від роботи лінії складе до 15 млн грн щорічно.
“Лінія вже змонтована на 80%. Очікується, що пусконалагоджувальні роботи будуть завершені найближчим часом і вже в березні лінія вийде на проєктну потужність”, – зазначив Олег Коваль.
Він також додав, що на складах військових частин, що підпорядковуються Міноборони, вже зібрано 3 000 тонн сировини для переробки.
- Кабмін затвердив Положення, згідно з яким іноземці та особи без громадянства, які бажають служити у Збройних силах України, Державній спеціальній службі транспорту та Національній гвардії, проходитимуть перевірку на поліграфі.
- 11 лютого у Міноборони повідомили про початок проєкту “Контракт 18-24” – добровільну ініціативу для українців вікової категорії 18-24 роки, котра готова приєднатися до Сил оборони на один рік.
- Міністерство оборони України розглядає можливість створення сучасного полігону для випробувань новітніх технологій, зокрема у сфері розмінування, із використанням штучного інтелекту.
Триває 1171-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 963 тисячі осіб.
9 травня відзначають Другий день пам’яті та примирення та День Європи. Християни сьогодні вшановують Миколая Чудотворця.
За даними синоптиків у п’ятницю, 9 травня, майже всю країну накриють опади.
Найбільш густонаселена провінція Канади — Онтаріо — схвалила проєкт будівництва нової модульної атомної електростанції вартістю 20,9 млрд канадських доларів (понад $15 млрд). Це перший такий об’єкт серед країн Групи семи (G7) і важливий крок у розвитку нових ядерних технологій, котрі здатні задовольнити зростаючий попит на електроенергію.
Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.