Трамп не підтримує конфіскацію заморожених активів РФ на користь України – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Україна звернулась до президента США Дональда Трампа та його адміністрації з проханням дати дозвіл на використання заморожених активів РФ на 300 млрд доларів для купівлі американської зброї.

Цю інформацію агентству повідомили європейські посадовці, ознайомлені з цим питанням.

Зазначається, що ідея купівлі американської зброї коштами російських активів порушувалась кілька разів останніми тижнями на зустрічах України з союзниками та командою Трампа.

При цьому одне з джерел повідомило, що з такою ж пропозицією Україна зверталась особисто до Дональда Трампа, але немає жодних ознак, що американський президент підтримує такий крок.

Низка країн Європи пропонували конфіскувати заморожені російські активи, коли США очолював Джо Байден. Деякі українські союзники просувають цей план і адміністрації Трампа.

Оскільки більша частина заморожених коштів на території Європи, цей “козир” можна було б використати на ймовірних перемовинах України та РФ, зауважив один з європейських дипломатів.

Водночас джерела повідомили, що деякі європейські лідери досі не підтримують ідею конфіскації.

Напрочуд занепокоєні конфіскацією Німеччина, Люксембург та Бельгія, де більшість російських активів зберігаються через Euroclear. Вони остерігаються, що такий крок вплине на фінансову стабільність та матиме інші юридичні ризики. Зокрема у Європейському центральному банку вважають, що це може дестабілізувати систему євро.

Проте Україна та деякі її союзники впевнені, що на користь конфіскації є як економічні, так і юридичні аргументи.

“Оскільки Трамп дав зрозуміти, що, на його думку, Україна повинна платити за будь-яку військову допомогу США, використання активів може стати рішенням, яке принесе користь США та їхнім оборонним компаніям”, – сказав один з прихильників.

Українські посадовці також вказують на юридичні консультації, які стверджують, що можна “зарахувати” конфіскацію російських активів як майбутню компенсацію за завдані армією РФ збитки Українській державі.

Автовиробники Nissan і Honda офіційно вийшли з переговорів про створення єдиного холдингу, припинивши дію меморандуму про взаєморозуміння щодо можливої співпраці. Причини такого рішення офіційно не розголошуються.

Низка ударів БпЛА по нафтопереробних заводах у Росії у січні вивели з ладу 10% потужностей російських НПЗ.

Викладача Київського національного університету театру, кіно і телебачення Карпенка-Карого Юрія Висоцького, якого студенти та актори обвинувачують у сексуальних домаганнях і психологічному тиску, відсторонили від виконання його професійних обов’язків.

100-річна американка Еві Ріскі веде особистий щоденник майже 90 років, продовжуючи традицію свого батька. За цей час жінка встигла зробити майже 33 тисячі записів, не пропустивши жодного дня.

Будь-які спроби досягти “мирних домовленостей” без участі України та Європи приречені на невдачу, оскільки без їхньої участі такі угоди не зможуть бути реалізовані. Про це заявила високопосадовиця ЄС Кая Каллас перед початком неформальної зустрічі Ради Україна-НАТО.