Зеленський відмовився підписати угоду США щодо корисних копалин – ЗМІ
Джерело: Джош Рогін
Політичний оглядач The Washington Post Джош Рогін повідомив, що США привезли до Мюнхена угоду щодо рідкісноземельних металів України, але президент Володимир Зеленський її не підписав.
За словами Рогіна, угоду привезла делегація конгресменів Сполучених Штатів. Саме від них оглядач і дізнався про це.
Відповідно до представленої угоди, США повинні були б отримати право на 50% всіх мінеральних запасів України.
“Зеленський ввічливо відмовився її підписувати”, – резюмував Рогін.
Згодом він додав, що Зеленський її не підписав, оскільки в угоді не було жодних гарантій безпеки для України.
Зауважимо, що на початку лютого президент США Дональд Трамп заявив, що Штати продовжать допомагати Україні, однак взамін на рідкісноземельні метали.
Вже згодом він повідомив, що Україна “по суті погодилась” надати Штатам доступ до своїх рідкісноземельних металів. За його словами, мовиться про ресурси на 500 млрд доларів.
- Канцлер Німеччини Олаф Шольц прокоментував бажання президента США Дональда Трампа отримати рідкісноземельні метали з України в обмін на допомогу Штатів. Зокрема він назвав його егоїстичним.
9 травня відзначають Другий день пам’яті та примирення та День Європи. Християни сьогодні вшановують Миколая Чудотворця.
За даними синоптиків у п’ятницю, 9 травня, майже всю країну накриють опади.
Найбільш густонаселена провінція Канади — Онтаріо — схвалила проєкт будівництва нової модульної атомної електростанції вартістю 20,9 млрд канадських доларів (понад $15 млрд). Це перший такий об’єкт серед країн Групи семи (G7) і важливий крок у розвитку нових ядерних технологій, котрі здатні задовольнити зростаючий попит на електроенергію.
Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.
Уряд Естонії вирішив запровадити візовий режим для власників дипломатичних і службових паспортів Грузії, підтвердив міністр закордонних справ Маргус Цахкна. Відповідне рішення ухвалили через репресії влади Грузії проти протестувальників та журналістів.