Зеленський заявив, що пропозицію США щодо рідкісноземельних металів потрібно допрацювати
Джерело: Reuters
Президент України Володимир Зеленський заявив, що запропонована Сполученими Штатами угода про рідкісноземельні метали потребує доопрацювання.
За повідомленням турецьких ЗМІ, Зеленський заявив, що пропозиція США несправедлива, оскільки у ній не було гарантій безпеки. Він додав, що не хоче, аби Україна стала центром сировини.
Минулого тижня США надіслали Україні угоду щодо рідкісноземельних металів в обмін на продовження допомоги Штатів.
“Я сказав: “Цей документ не готовий, ми не підпишемо його. Ви продовжуйте працювати над цим документом. Я завжди відкритий для ваших інвестицій у нашу країну, у наші природні ресурси… Але якщо ми хочемо щось дати, ми повинні щось отримати””, – сказав він після перемовин в Анкарі 17 лютого.
Зеленський додав, що Україна має підтримку у Штатах, але він хоче бачити більше підтримки саме від президента США Дональда Трампа.
Він також поскаржився, що Білий дім “виводить” Путіна з політичної ізоляції.
“Коли ви кажете: “Це наші плани щодо припинення війни”, це викликає у нас питання. Де ми? Де ми перебуваємо на столі перемовин? Ця війна відбувається всередині України”.
За словами Зеленського, участь у перемовинах повинні брати ті, хто зможе зупинити російського президента, якщо він вирішить відновити війну.
“І вони повинні бути у стані дати нам реальні – не просто обіцянки – та конкретні гарантії безпеки. Ми готові до такого діалогу”.
- Президент України Володимир Зеленський “міг припуститися стратегічної помилки” щодо угоди зі США про рідкісноземельні метали, стверджують джерела Financial Times серед українських та європейських чиновників.
Очільник Департаменту ефективності уряду США (DOGE) та радник Дональда Трампа, Ілон Маск, пояснив, чому змінив своє ставлення до України після початку російського вторгнення, звинувативши у цьому українську владу.
20 лютого німецька поліція затримала 18-річного громадянина Росії, якого підозрюють у підготовці “політично вмотивованого нападу” в Берліні.
США повідомили, що розглядають можливість припинення участі в міжнародних зусиллях щодо судового переслідування Росії вторгнення в Україну.
У п’ятницю, 21 лютого, тисячі людей вийшли на мітинги в Братиславі та інших містах Словаччини, вимагаючи відставки прем’єр-міністра Роберта Фіцо.
Франція та Естонія скликають у понеділок, 24 лютого, екстрену зустріч міністрів оборони європейських країн для обговорення посилення підтримки України.