Американці скуповують їжу та ліки на тлі запроваджених Трампом мит

Джерело: Reuters

Кожен п’ятий американець зараз купує більше товарів, ніж зазвичай, через занепокоєння з приводу введених президентом Дональдом Трампом мит.

На питання про вплив запланованих Трампом мит на їх великі закупівлі 22% опитаних заявили, що мита мали великий вплив, а 30% – що вплинуть, але вони поки не знають, наскільки сильно.

“Дослідники S&P Global підрахували, що нові тарифи можуть спровокувати зростання інфляції до 0,7%, якщо тарифи залишаться чинними до 2025 року”, – пояснив Джон Іган, керівник відділу кредитних карток, страхування та особистих фінансів.

За його словами, поки що зарано говорити про те, як саме нові мита, введені президентом Трампом, вплинуть на споживчі витрати і чи змусять деяких споживачів переглянути свої звички купівлі.

“Тариф – це податок, стягуваний урядом з товарів, що імпортуються. Компанії сплачують податки на імпорт, коли ввозять продукцію, вироблену поза межами США. Ідея запровадження тарифу полягає в тому, щоб зробити імпорт дорожчим, що може допомогти місцевим компаніям продавати більше продукції на внутрішньому ринку”, – зазначив він.

Найчастіше купуються продукти харчування, що не псуються (76%) і туалетний папір (72%). Майже половина (49%) купували ліки. Також американці запасалися системами фільтрації води (21%), побутовою технікою (23%), засобами особистої гігієни (25%) або вогнепальною зброєю та боєприпасами (15%).

Як розповіли у виданні, мита, що накладаються на імпорт, можуть мати інфляційний ефект, оскільки вони збільшують вартість товарів, що ввозяться з-за кордону, змушуючи компанії або нести додаткові витрати, або перекладати їх на споживачів за допомогою підвищення цін.

Це може призвести до загальної інфляції, оскільки зростання витрат виробництва зачіпає сектори, залежні від імпортних матеріалів.

Відповідно до звіту, кожен п’ятий американець назвав свою поведінку при покупках як “приречені витрати” – явище, яке описує надмірні чи імпульсивні покупки, спричинені економічною невизначеністю, геополітичною напругою чи страхом майбутніх фінансових проблем.

Крім того, 23% американців очікують, що їхня заборгованість за кредитними картками збільшиться або погіршиться цього року на тлі цих економічних проблем.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.