З пресконференції Зеленського зникла згадка про те, що Трамп «не назавжди»

Джерело: YouTube-канал Офісу президента.

У записі пресконференції на каналі Офісу президента зникло прізвище Дональда Трампа у фразі Володимира Зеленського, де він говорив, що нинішній президент США “не назавжди”, натомість Україні необхідний мир на тривалий час.

Запитання журналістки New York Post стосувалося можливості розглядати угоду про рідкісноземельні мінерали, запропоновану США, як новий варіант безпекових гарантій для України. Зеленський відповів, що хоче, аби це було зазначено в договорі. Він також зауважив, що присутність американського бізнесу в Україні не зупинила Росію від повномасштабного вторгнення. На його думку, США могли б надати Україні гарантії безпеки, особливо в разі присутності їхніх економічних інтересів.

Зеленський також акцентував, що мир з Росією не залежить від особистості президента США.

Це не через повагу чи неповагу до президента Трампа. Нам потрібен мир на багато-багато років, — сказав він. Однак у записі на каналі ОП, де Зеленський згадує американські компанії, можна помітити, що частина фрази була вирізана, і виглядало це як склейка кадрів. В оригінальній відповіді глава Української держави зауважив, що “Трамп не назавжди, а нам потрібен мир на багато-багато років”.

Радник президента з питань комунікацій Дмитро Литвин прокоментував ситуацію, зазначивши, що вперше чує про цю проблему. Також він не зміг переглянути відео, щоб підтвердити відсутність частини відповіді президента.

Своєю чергою, користувачі звернули увагу на схожі прогалини в інших частинах запису, припустивши, що це може бути результат технічних неполадок під час трансляції.

Додамо, спецпредставник Трампа Стів Віткофф заявив, що очікує підписання угоди про доступ США до мінеральних ресурсів України цього тижня. Однак, за його словами, сторони повинні піти на певні поступки.

Президент Зеленський “коливався у своєму прагненні до цього тиждень тому”, нагадав спецпредставник, маючи на увазі відмову українського президента від початкової пропозиції США.

Зеленський на пресконференції 23 лютого розповів, що США запропонували йому угоду, за якою Україна на кожен долар отриманої допомоги повинна повернути два. Віткофф не розкрив умови мирної угоди, однак, акцентував, що будь-яка домовленість передбачає, що кожна зі сторін готова чимось поступитися заради досягнення миру, “чи то територіальні поступки, чи то економічні”.

Раніше глава Офісу президента Андрій Єрмак заперечив раніше поширену у ЗМІ інформацію, що Україна нібито відмовлялася від укладання угоди про рідкісноземельні метали зі США. Нині тривають перемовини. Станом на сьогодні на сьогодні українська сторона розглядає інвестиції у корисні копалини з боку європейських країн та Сполучених Штатів, як е”лемент гарантій безпеки”,що працюватиме у “загальній структурі гарантій безпеки”.

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук сказав у коментарі NHK Japan, що Україна почне “серйозно працювати” над угодою наступного тижня. З понеділка уряд хоче доручити це завдання групі експертів, додав він.

Посадовець додав, що Україна готова співпрацювати зі США, однак прагне отримати конкретні гарантії безпеки. Київ хоче вести конструктивні дискусії та провести саміт із Вашингтоном якнайшвидше, резюмував Стефанчук.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 лютого. Від початку цієї доби відбулося 92 бойових зіткнення.

Президента Володимира Зеленського закликали розблокувати кошти місцевого самоврядування для підтримки Сил оборони. На підписання відповідної петиції залишилося п’ять днів.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Україна “можливо” зможе повернути частину окупованих Росією територій, однак це буде “непросте завдання”.

Глава РФ Володимир Путін 24 лютого скликав нараду щодо розвитку галузі рідкісноземельних металів в РФ, заявивши, що рідкісноземельні метали є критично важливими для мікроелектроніки, енергетики, цифрової економіки, та цивільного та оборонного секторів Росії.

Канада розширила санкційний список, включивши в нього російського телеведучого Володимира Познера, президента Федерації лижних гонок Росії Олену Вяльбе, міністра енергетики Сергія Цивілева та його дружину Анну Цивілева, яка є заступником міністра оборони та двоюрідною племінницею глави РФ Володимира Путіна.