ГУР: Кремль використовує фейки, щоб посварити Україну з Вірменією та Азербайджаном

Джерело: пресслужба ГУР

Росія поширює фейк, спрямований на погіршення відносин України з Вірменією та Азербайджаном. Пропагандисти звинувачують українську розвідку у нібито підбурюванні конфлікту, використовуючи підроблені документи.

У вірменському інформаційному просторі, зокрема у Telegram-каналах, поширюється фейк зі звинуваченнями на адресу ГУР МО у начебто спробі інспірувати або сприяти початку збройного конфлікту між Азербайджаном та Вірменією.

Зауважується, що поширювачі дезінформації “обґрунтовують”, мовляв, нова азербайджансько-вірменська війна примусить РФ відкрити “другий фронт”, а отже розпорошити свої військові сили, що буде на користь Україні.

У ГУР пояснюють, що основою для інформаційної операції стала фейкова доповідь нібито від ГУР на ім’я заступника міністра оборони Івана Гаврилюка.

Цей папірець містить низку грубих  помилок (“Їван” замість Іван, “СДР” замість ЄДРПОУ тощо) і не відповідає вимогам оформлення офіційних документів України, – акцентують у повідомленні.

У пресслужбі заявили, що проведення вказаної інформаційної операції спрямоване на дискредитацію України та погіршення українсько-вірменських і  українсько-азербайджанських відносин, що вигідно передусім для росіян.

Читайте також: Росія отруює ЄС дезінформацією – Єврокомісія

Раніше Польща закликала Європейський Союз розпочати у Сполучених Штатах кампанію для підвищення обізнаності американської громадськості, щоб протистояти російській дезінформації.

Тоді як у відповідь на зростаючі загрози з боку дезінформаційних кампаній Німеччина створила спеціальну робочу групу. Ініціатива є наступним кроком у реалізації першої стратегії національної безпеки правлячої коаліції канцлера Олафа Шольца, опублікованої торік. У стратегії Росія була виділена як головна загроза безпеці країни.

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.

Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.

1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.