На Харківщині анулювали 470 фейкових довідок про інвалідність чоловіків
Джерело: СБУ
За доказовою базою СБУ на Харківщині анулювали 470 меддовідок про фейкову інвалідність чоловіків призовного віку.
До цього у жовтні 2024 року співробітники СБУ викрили масштабну “схему для ухилянтів” в обласній медико-соціальній експертній комісії (МСЕК). Тоді підозру отримали 13 учасників оборудки. Серед них голова регіональної МСЕК і лікарі місцевих медзакладів.
Як встановило розслідування, за 2 000 – 5 000 доларів США фігуранти продавали фіктивні довідки про інвалідність ухилянтам, які планували оформити “бронь” та регулярно отримувати державні соцвиплати.
Наразі крім скасування підроблених медичних висновків зупинили виплату незаконно призначених пенсій, оформлених через оборудку. Завдяки цьому вдалось запобігти щомісячним державним збиткам у розмірі понад 2,4 млн грн.
Слідчі Служби безпеки додатково повідомили очільнику МСЕК та сімом його спільникам про підозру. Усі фігуранти перебувають під вартою. Вирішується питання щодо додаткової кваліфікації злочинних дій ще п’ятьом підозрюваним.
- Міністерство охорони здоров’я спільно з правоохоронцями перевіряють законність рішень медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) про встановлення інвалідності посадовцям державних органів. Уже скасовано 281 рішення.
Поблизу Берліна перекинувся автобус компанії FlixBus, який їхав із Копенгагена до Відня. Він віз 54 пасажири, серед яких є й українці. Унаслідок аварії постраждала 31 людина, одна з них — у тяжкому стані.
Не тільки те, що ви їсте, а й коли саме – може мати серйозні наслідки для здоров’я. Останні дослідження вказують: вечеря після 19:00 – це не просто звичка, а потенційний шлях до діабету, ожиріння, поганого сну і навіть підвищеного ризику смерті.
Росія системно використовує заборонену хімічну зброю проти українських військових – про це заявили у Міноборони Нідерландів, посилаючись на розвіддані, зібрані спільно з Німеччиною.
Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.
Платформа Меморіал у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт “Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда”. Це меморіальний репортаж, що складається з 18 частин, доповнених ілюстраціями й аудіо- та відеоматеріалами. Презентація відбулася сьогодні, 4 липня, на відкритті фестивалю “Протасів Яр” у Києві.