Під ранок РФ двічі атакувала Україну ракетами: які наслідки
Джерело: Букви
Під ранок 7 березня російські окупаційні війська двічі атакували Україну ракетами. Головна ціль – енергетика.
Перший обстріл розпочався близько 3:30. Для атаки ворог застосовував ракети типу “Калібр” та балістичні ракети. Вибухи, зокрема, було чутно на Сумщині, Полтавщині, Тернопільщині, Івано-Франківщині.
Після першої атаки мер Тернополя Сергій Надал закликав мешканців не публікувати фото/відео з наслідками. Голова Тернопільської ОВА В’ячеслав Негода повідомив, що під атакою опинився критичний об’єкт, відтак попередив про можливі проблеми з газопостачанням.
Вже близько 5:30 в Україну почала заходити ще одна група ворожих ракет. Як і під час першого обстрілу, росіяни застосовували “Калібри” та балістику.
Повітряні сили писали про ракети у напрямку Сумщини, Дніпропетровщини, Полтавщини, Черкащини, Харківщини, Тернопільщини, Івано-Франківщини.
Під час другої атаки ворог вдарив по цивільному об’єкту інфраструктури у Харкові, повідомив мер міста Ігор Терехов. Постраждало четверо осіб. На місці зайнялась пожежа. Пошкоджено й багатоповерхівку, що розташована поруч.
За повідомленням міністра енергетики України Германа Галущенка, під час обох обстрілів головна ціль противника була критична інфраструктура.
“Там, де можливо, рятувальники і енергетики працюють над ліквідацією наслідків. Вживаються всі необхідні заходи для стабілізації енерго- і газопостачання”, – зазначив міністр.
Станом на зараз оголошено про відбій тривоги у зв’язку з ракетною небезпекою. Водночас низку регіонів ще досі атакують російські безпілотники.
- Пізно ввечері 4 березня російські війська знову завдали масованого дронового удару по Одещині. Внаслідок атаки в Одесі є пошкодження критичної інфраструктури, частина міста залишилась без електроенергії, води та тепла.
Президент Володимир Зеленський заявив, що постачання зброї в Україну від міжнародних партнерів, зокрема Сполучених Штатів, відновлено. За його словами, зараз триває робота над новими домовленостями та збільшенням власного виробництва озброєнь.
У Центрі протидії корупції заявили, що з антикорупціонером і громадським активістом Віталієм Шабуніними, у домі якого Державне бюро розслідувань (ДБР) провели обшуки, немає зв’язку. Де він перебуває зараз – його колегам не відомо.
Служба безпеки України та Офіс Генерального прокурора повідомили про підозру у воєнних злочинах Сергію Курченку – українському бізнесмену-втікачу, а також групі російських чиновників і ділків. За версією слідства, вони привласнили низку українських промислових підприємств на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини у період з 2017 до 2021 року.
Понад 7,5 тисячі дітей уже користуються оновленими укриттями в навчальних закладах на Полтавщині, Чернігівщині, Одещині, Миколаївщині та Дніпропетровщині. Їх відновила і облаштувала Фундація Олени Зеленської. Ще 17 укриттів наразі у процесі реконструкції.
У ДБР відкидають такі звинувачення ЦПК, наголосивши, що їхні обшуки жодним чином не повʼязані з професійною діяльністю Віталія Шабуніна.