США можуть укласти угоду про корисні копалини зі ще однією країною — FT
Джерело: Financial Times
США ведуть попередні переговори з Демократичною Республікою Конго (ДРК) про можливу угоду, яка надасть їм доступ до критично важливих корисних копалин в країні.
Згідно з відкритими документами, ДРК, яка має величезні запаси міді, кобальту та урану, звернулася до США минулого місяця з пропозицією укласти угоду, яка передбачала б надання прав на розвідку в обмін на підтримку уряду президента Фелікса Чисекеді.
Місцеві посадовці сподіваються, що угода про видобуток корисних копалин посилить підтримку Чисекеді, який бореться зі збройним конфліктом у східній частині країни, де повстанці, яких підтримує сусідня Руанда, захопили значні території, багаті на корисні копалини, і два найбільших міста — Гому і Букаву.
“ДРК наділена значною часткою світових запасів критично важливих корисних копалин, необхідних для передових технологій. Сполучені Штати відкриті до обговорення партнерств у цьому секторі, які відповідають порядку денному адміністрації Трампа Америка понад усе”, — заявив представник Державного департаменту.
У відомстві додали, що партнерство з американськими компаніями зміцнить економіку як США, так і ДРК, створить висококваліфіковані робочі місця та інтегрує країну в регіональні та глобальні ланцюги доданої вартості.
У листі, надісланому держсекретарю США Марко Рубіо від імені сенатора ДРК П’єра Канди Каламбаї наприкінці минулого місяця, пропонується, щоб ДРК надала американським компаніям права на видобуток корисних копалин у межах гірничодобувних проєктів, а також співпрацювала над розробкою стратегічних запасів мінералів.
В обмін на це в листі є прохання про американську підтримку в підготовці та оснащенні збройних сил країни.
Як зауважили у виданні, хоча умови угоди ще мають бути узгоджені, інтерес, проявлений США, підкреслює зосередженість адміністрації Трампа на отриманні доступу до ресурсів по всьому світу.
“Хоча Китай історично домінував у ланцюгах постачання мінеральної сировини в ДРК, нещодавня зміна політики президента Чисекеді надає США рідкісну можливість встановити прямий і етичний ланцюг постачання”, — йдеться у листі.
У численних звітах слідчих ООН сусідню Руанду звинувачують у використанні конфлікту на сході ДР Конго для розкрадання мінеральних ресурсів, таких як золото і колтан, що використовується в мобільних телефонах.
Хоча Руанда заперечує ці звинувачення, минулого місяця США наклали санкції на міністра регіональної інтеграції країни і колишнього командувача армією Джеймса Кабаребе.
- Сполучені Штати та Україна можуть змінити угоду про корисні копалини, оскільки президент США Дональд Трамп прагне зробити її “більшою та кращою”.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу.
Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.
Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.