ЮНЕСКО рекомендує внести Венецію до списку всесвітньої спадщини, що перебуває під загрозою

Джерело: Reuters

Експерти ЮНЕСКО рекомендують включити Венецію до списку Всесвітньої спадщини, що перебуває під загрозою, оскільки Італія робить недостатньо для захисту міста від впливу зміни клімату та масового туризму.

Експерти Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО регулярно перевіряють стан 1157 об’єктів всесвітньої спадщини культурного агентства ООН. На зустрічі в Ер-Ріяді у вересні комітет із 21 країни-члена ЮНЕСКО перегляне понад 200 об’єктів і вирішить, які додати до списку небезпеки. 

Майже 10 із цих об’єктів експерти рекомендують державам-членам включити до списку небезпеки, серед яких уже є історичний центр Одеси в Україні, місто Тімбукту в Малі та кілька об’єктів у Сирії, Іраку та Лівії.

Інші об’єкти, рекомендовані для внесення до списку небезпечних цього року – українські міста Київ та Львів.

“Вирішенню давніх, але нагальних питань заважає відсутність загального спільного стратегічного бачення довгострокового збереження майна та низька ефективність інтегрованого скоординованого управління на всіх рівнях зацікавлених сторін”, – заявили в ЮНЕСКО.

ЮНЕСКО пояснила, що коригувальні заходи, запропоновані італійською державою, “наразі недостатні та недостатньо детальні”. У заяві додано, що Італія не підтримувала постійного і змістовного зв’язку з моменту останнього засідання Комітету в 2021 році, коли ЮНЕСКО вже погрожувала внести Венецію в чорний список.

Речник муніципалітету Венеції повідомив, що місто “уважно прочитає запропоноване рішення, опубліковане сьогодні Комітетом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і обговорить його з урядом”.

Венеція, відома своїми каналами та культурними пам’ятками, роками бореться з масовим туризмом. За один день під час карнавалу 2019 року близько 193 000 людей прибули в історичний центр. Венеція готувалася запровадити плату за одноденних екскурсоводів, щоб контролювати кількість відвідувачів, але такий крок відклали через заперечення.

У Міністерстві оборони США тимчасово відсторонили Дена Колдуелла, одного з ключових радників міністра Піта Гегсета, через можливе несанкціоноване передання конфіденційної інформації.

Національний банк України оцінив вплив тарифних воєн у світі на українську економіку.

Сирійський диктатор Башар Асад перед втечею із країни вивіз $500 тис. готівкою, цінності, документи, а також ноутбуки та жорсткі диски із секретною інформацією, розповіли джерела з оточення колишнього лідера. “Евакуація” майна здійснювалася літаком Embraer Legacy 600, який радник Асада з питань економіки Ясар Ібрагім орендував у ліванського бізнесмена Мохамада Вехбе — власника компанії Flying Airlines.

Німеччина передала Україні черговий пакет військової допомоги. Уряд країни опублікував оновлений список.

Головний міністр індійського штату Тамілнад Мутхувел Карунанідхі Сталін оголосив про премію в розмірі мільйона доларів будь-якій особі чи організації, які допоможуть розшифрувати писемність долини Інда, відкриту в 1920-х роках британським археологом Джоном Маршаллом, який тоді очолював Археологічне управління Індії.