У Криму зростає протистояння між російськими загарбниками та цивільними – ГУР
Джерело: ГУР МОУ.
На території тимчасово окупованого Криму зростає протистояння між окупаційним контингентом та проукраїнськи налаштованим цивільним населенням.
Зокрема, набули систематичного характеру атаки на військові об’єкти із застосуванням так званих “коктейлів Молотова” (пляшки з легкозаймистою сумішшю). За даними розвідки, організаторами та виконавцями більшості з них є саме цивільні громадяни, які підтримують Україну.
Щоб протистояти таким атакам, особовий склад ЗС РФ переведено в стан високої бойової готовності. Ведеться моніторинг “підозрілих осіб”, які потенційно можуть бути причетними до подібних “інцидентів”.
Також дозволено застосування фізичної сили та зброї. Проводяться масові затримання, арешти.
За інформацією української розвідки, низка громадян, які відмовились отримувати російське громадянство, після проведених арештів вважаються “зниклими безвісти”. Щодо тих, хто залишається на волі, застосовуються адміністративні покарання, великі штрафи, цькування. Людей звільняють з роботи, позбавляють майна та бізнесу.
Велика частина затриманих та заарештованих – представники кримськотатарського народу. Серед них – заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял, журналіст та учасник громадського об’єднання “Кримська солідарність” Тимур Ібрагімов, а також громадський діяч Рустем Сеітмеметов.
- У тимчасово окупованому Криму російська ворожа армія проводить заходи “військово-патріотичного виховання”, спрямовані на поширення пропаганди серед молоді.
- У Головному управлінні розвідки Міноборони України повідомили про вибухи на російському складі боєприпасів у тимчасово окупованому Криму.
- Фахівці Інституту вивчення війни зазначили, що 24 липня Україна, ймовірно, атакувала військові об’єкти на території тимчасово окупованого Криму, що призвело по порушення логістики росіян на півострові.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.