Трамп розглядає можливість визнання Криму російським у межах мирної угоди – Semafor
Джерело: Semafor
Адміністрація президента США Дональда Трампа розглядає можливість офіційного визнання Криму частиною Росії у межах потенційної угоди про завершення війни РФ проти України, повідомляють два поінформовані джерела.
За словами співрозмовників видання, у Білому домі також обговорюють можливе звернення Сполучених Штатів до ООН із пропозицією визнати Крим російською територією на міжнародному рівні.
Разом з тим, остаточного рішення з цих питань Трамп поки не прийняв і розглядає інші варіанти, які можуть бути включені до умов мирного врегулювання, зазначає Semafor.
Наразі у Білому домі відмовилися від офіційних коментарів на цю тему.
Раніше Трамп заявив про намір провести телефонну розмову із Володимиром Путіним 18 березня. Згодом цю інформацію підтвердив прессекретар російського президента Дмитро Пєсков. За словами Трампа, під час бесіди він планує порушити питання територій та обговорити “поділ певних активів” між Росією та Україною.
Речниця Білого дому Керолайн Левітт, своєю чергою, повідомила, що нині “ми перебуваємо за десять кроків” від досягнення мирної угоди щодо України, і цей момент ніколи не був таким близьким. Вона додала, що Трамп готовий застосувати “важелі тиску” на Москву, якщо майбутня розмова з Путіним не призведе до очікуваних результатів.
Зауважимо, західні посадовці впевнені, що президент РФ Володимир Путін навмисне висуває нереалістичні умови щодо припинення війни в Україні, бо розуміє, що на них ніхто не погодиться.
Оцінка намірів Путіна ставить під сумнів його заяви про готовність до врегулювання війни. Це також суперечить заявам Трампа, який нещодавно сказав журналістам, що Путін хоче миру, а з Україною йому важче домовитись.
Офіційно у Кремлі наполягають, що відкриті до перемовин і хочуть “досягати своїх цілей мирними та дипломатичними заходами”.
Ще минулого тижня Bloomberg повідомляв, що Росія готова обговорити тимчасове перемир’я за умови, що вони визначатимуть, які миротворчі сили увійдуть в Україну. Серед іншого Кремль продовжує наполягати на нейтральному статусі, визнання захоплених територій та виступає проти розташування в Україні європейських військ.
Однак ці вимоги суперечать умовам “справедливого та стійкого мира”, який виклали союзники США – Велика Британія та Франція.
Західні спецслужби оцінюють, що Путін не бачить стимулів відступати від своїх умов, попри обіцянки Трампа завершити війну.
- The Telegraph: Путін буде змушений піти на перемовини, або США повністю озброять Україну.
- Очільник Кремля Володимир Путін провів спільну пресконференцію з самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком. Вони згадали, зокрема, й про Україну.
- Кремль звертається до російських компаній з закликом повідомити, про зняття яких санкцій просити у Сполучених Штатів перед майбутніми перемовинами.
- За даними ЗМІ, Росія висунула США список вимог щодо угоди про припинення війни в Україні та щодо перевантаження відносин між Москвою та Вашингтоном.
- Росія прагне затягнути війну та нав’язати Заходу свої умови мирного врегулювання. Про це свідчить документ, підготовлений для Кремля московським аналітичним центром, який тісно співпрацює з Федеральною службою безпеки.
У 2026 році очікується початок роботи Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
Західні союзники України ведуть переговори про постачання додаткових зенітно-ракетних комплексів Patriot і прагнуть досягти домовленості до саміту НАТО, котрий відбудеться наприкінці червня, поінформувало обізнане джерело.
5 травня президент США Дональд Трамп повідомив, що має намір залучити главу Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана до зупинення повномасштабної війни Росії проти України.
Для проведення масованих штурмів російські війська змушені відправляти застарілу техніку через гострий дефіцит, зауважив військовий журналіст Андрій Цаплієнко.
5 травня МВС, Нацполіція, Уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин, ініціатива “Bring Kids Back UA” та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти осіб (МКЗБ) оголосили про початок національної та міжнародної ініціативи у відповідь на примусову депортацію українських дітей до РФ. Особлива увага приділяється створенню єдиної ДНК-бази даних родичів зниклих дітей.